Norland art igdb

Norland vyjde až v červenci (odložen)

3. 5. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

O simulátoru středověkého království jménem Norland jsme vás blíže informovali v prvních dojmech. Titul, za kterým stojí vývojářské studio Long Jaunt a vydavatelská společnost Hooded Horse se však opozdí oproti původnímu plánu. Jak zveřejnila společnost Hooded Horse, simulace středověkého království se přesouvá na 18. července 2024 (v podobě předběžného přístupu), aby vývojáři z Long Jaunt mohli zahrnout některé funkce navíc a ještě chvíli se vyhřívat na výsluní úspěchu, že dosáhli 500 000 uživatelů, kteří si hru přidali do seznamu přání.

Mezi nové funkce, které se do Norlandu dostanou díky prodloužení doby vývoje, patří:

  • Vylepšené obchodování na mapě světa, které lze provádět pouze na základě smluv se sousedními vládci.
  • Ekologie provincie, kde faktory jako eroze půdy, omezené suroviny a nasycení trhu donutí hráče, aby se v zájmu zajištění trvalé prosperity království podívali za hranice svého bezprostředního okolí.
  • Nové mechaniky místních map, jako je hlídkování, vylepšené reakce postav a dokonce i tržní spekulace.
  • Stárnutí – vládnoucí rod již nebude nesmrtelný.
  • Proroctví a katastrofy pro střední část hry.
  • Celá řada dalších vylepšení hratelnosti, o kterých si můžete přečíst na profilu hry na Steamu.

Sluší se zmínit, že Norland si od svého oznámení v roce 2022 úspěšně získal řadu hráčů a jen během festivalu Next Fest v červnu 2023 získal přes 50 000 přidání do wishlistu. V současné době má přes 500 000 uživatelů, kteří mají hru v seznamu přání, což ji řadí do první padesátky nejčastěji sledovaných her na Steamu.

Hra bude mít navíc českou lokalizaci, což ještě více prohloubí požitek ze hry.

Norland kombinuje budovatelskou strategii se správou středověkého království, která vytváří vlastní jedinečné příběhy. Zároveň zde naleznete prvky managementu a celkovou správu vašeho království a rodu. Velkou roli však hraje také přístup obyvatel, který je opravdu klíčový. Obyvatelé nejsou pouhé bezduché figurky, ale mají vlastní smýšlení, úlohy, pocity, přesvědčení a touhy.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.