Mass Effect – další pvodka

Oficiální kniha koktejlů pro Mass Effect se blíží

11. 2. 2024
 

Mass Effect se řadí mezi nejoblíbenější série vývojářského studia BioWare, taktéž známého díky úspěšnému Dragon Age. Přestože fanoušci netrpělivě očekávají novinky o připravovaném pokračování, které by mělo dorazit v nadcházejících letech, vydavatel Insight Editions odhalil plány na oficiální koktejlovou knihu. Publikace slibuje zpestřené setkání s alkoholickými nápoji inspirovanými herním vesmírem Mass Effect. Přiznávám, že i já jsem vždy tajně záviděl veliteli Shepardovi jeho mimozemské drinky… tedy pokud nepočítám ten, který vás měl zabít. Uvedené vydavatelství už v minulosti mělo výlet do světa videoher, neboť stojí i za vydáním kuchařek pro Magic: The Gathering, Diablo, Sonic the Hedgehog nebo Minecraft. Oficiální koktejlová kniha pro Mass Effect obsahuje přes sedmdesát receptů na nápoje z futuristického světa gamesy. Kniha má být vydána 22. října 2024, avšak již nyní je možné ji předobjednat na Amazonu za cenu 28 dolarů, v přepočtu asi 654 Kč (zdá se, že obrázky mají latinské popisky, ale podle textu bude kniha v angličtině).

Zdroj: amazon.com

I když to nejsou novinky o pokračování videoherní série, tato záležitost zajisté zaujme sběratele předmětů a vyznavače netradičních alkoholických nápojů. Je to rovněž skvělý způsob, jak zapůsobit na vaši polovičku – kdo by odolal pozvání na exotický asarijský koktejl z univerza Mass Effect? Co se týče nové hry, doposud jsme se dozvěděli jen minimum detailů. Jez Corden ze serveru Windows Central například naznačil, že BioWare by mělo opustit koncept otevřeného světa a vrátit se k lineárnímu stylu, kterým se vyznačovala původní trilogie. Zároveň byly vyvráceny předpoklady, že by se mělo jednat o online hříčku. To potvrdil generální manažer BioWare v poznámce k nejnovějšímu Dragon Age: Dreadwolf, kde uvedl, že bude singleplayerový, což mě osobně těší. Doufám, že studio nepůjde cestou formátu Live Service ve stylu Assassin's Creed, kde bylo možné pořídit si jednorožce. Nedokážu si představit kupříkladu takového Krogana v jiskřivém růžovém brnění, ze zbraně vystřelujícího duhové paprsky doprovázené humornými prdícími zvukovými efekty. Bojový úkol je tedy jednoznačný, pořídit si mixážní vybavení pro nápoje a vzít si v práci volno, abyste měli čas na rehabilitaci po silné kocovině.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.