Rain World Downpour – Titul

Ohlášeno první DLC pro Rain World

2. 4. 2022
Zdroj náhledu: Akupara Games

Rain World – na pohled půvabná, ale brutálně obtížná plošinovka od studia Videocult – oslavil 28. března pět let od svého vydání. Při této příležitosti vývojáři ohlásili přechod pod nového vydavatele, Akupara Games, který nahradí původní Adult Swim Games. Zároveň s tím bylo představeno i připravované DLC s názvem Rain World: Downpour, slibující další desítky hodiny zábavy v tomto nemilosrdném postapo světě s kočkami v hlavní roli.

Zdroj: Videocult

Množství obsahu navíc

O rozšiřování příběhu zatím nepadlo ani slovo, zato by se mělo objevit více novinek v oblasti hratelnosti. Zkušení hráči ocení mód Výzev, kde budou plnit různé úkoly uvnitř předvytvořených arén – bude se tedy jednat o takovou pokročilejší verzi již přítomného sandboxu. Klidnější hráči naopak ocení mód Safari, který jim umožní se nerušeně kochat herním světem a přítomnými zvířaty, aniž by je cokoliv rušilo. V letmých zmínkách vývojáři slibují další drobná vylepšení, například jiný systém mapy, více alternativních cest a přehled sesbíraných předmětů.

Do hry přibude pět nových hratelných postav (opět z druhu „slugcats“, tedy slimákoček) s různými schopnostmi týkajícími se boje, pohybu či inventáře. V přiloženém traileru se pak objevují i noví nepřátelé, vesměs odvození od těch již existujících. Spolu s nimi má přijít deset nových biomů (tedy jen o dva méně, než má základní hra), které se údajně budou skládat z tisíců místností. Všechny tyto dodatky působí vizuálně dobře, místy vcelku připomínají již existující fanouškovské mody a estetikou se drží původní předlohy.

Zdroj: Videocult

Co do obsahu je tedy Rain World: Downpour rozhodně ambiciózní a budeme doufat, že noví vydavatelé dostojí svým slovům. Datum vydání tohoto DLC zatím není známo, ale už nyní si jej můžete přidat do seznamu přání na platformě Steam. Videocult kromě toho pracuje ještě na jiné, zatím neoznámené hře, a tak by jej fanoušci mohli chtít sledovat i na Youtube nebo Twitteru.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.