Ori – let

Ori slaví hned dvojité narozeniny

13. 3. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Je tomu už celých šest let, co jsme se poprvé setkali s malým roztomilým stvořením jménem Ori, a společně se tak vydali na hned dvě napínavá dobrodružství. První díl Ori and The Blind Forest si ihned získal srdce spousty fanoušků po celém světě. I přesto, že slaví už šesté narozeniny, se stále mezi hráči těší velké oblibě. Přesně 11. března 2020, o pět let později, nám Moon Studios naservírovalo pokračování Ori and the Will of the Wisps, které slavilo stejně velkolepé úspěchy jako jeho předchůdce.

Čím je tato herní série natolik zvláštní a jedinečná, že zvládla okouzlit tolik lidí? Rozhodně mohu s jistotou říct, že láska na první pohled započne už při spatření vizuální podoby. Grafika je sice pouze dvourozměrná, ale prostředí temného a tajemného fantasy lesa vás natolik uchvátí, že nemůžete odtrhnout oči. Jakmile se více zaposloucháte do skvělého soundtracku a začnete se nořit do silně emotivního příběhu, nemůžete zkrátka přestat hrát. I tak se nenechte roztomilým a nevinným zjevem nachystat. Zejména první díl se pyšnil svou vysokou obtížností a ne každý hráč dokázal hru zdárně dohrát. Cestu vám mnohdy komplikují či přímo blokují různé překážky, hádanky, ale i silní bossové, kteří se s vámi rozhodně mazlit nebudou.

Zdroj: igdb.com

Všechno nejlepší, Ori!

I když se tak někomu nemusí zdát, příběh Oriho vždycky skončil happyendem. Díky na první pohled tragicky vyznívajícímu konci Ori and the Will of the Wisps jsem se dočkali v samotném závěru zrození úplně nového dobrodružství. Zatím nejsou známy žádné oficiální informace o tom, že by se tato série plánovala rozrůst o třetí pokračování. Už teď je ale nadmíru jasné, že by se našla spousta příznivců této myšlenky, a tak můžeme jen tiše čekat, co nám Moon Studios přinese v budoucnu.

Za Gaming Professors přejeme Orimu vše nejlepší a doufáme, že se ještě alespoň jednou budeme moci vydat na další napínavé dobrodružství v tomto děsivém, ale překrásném světě.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.