Ori – let

Ori slaví hned dvojité narozeniny

13. 3. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Je tomu už celých šest let, co jsme se poprvé setkali s malým roztomilým stvořením jménem Ori, a společně se tak vydali na hned dvě napínavá dobrodružství. První díl Ori and The Blind Forest si ihned získal srdce spousty fanoušků po celém světě. I přesto, že slaví už šesté narozeniny, se stále mezi hráči těší velké oblibě. Přesně 11. března 2020, o pět let později, nám Moon Studios naservírovalo pokračování Ori and the Will of the Wisps, které slavilo stejně velkolepé úspěchy jako jeho předchůdce.

Čím je tato herní série natolik zvláštní a jedinečná, že zvládla okouzlit tolik lidí? Rozhodně mohu s jistotou říct, že láska na první pohled započne už při spatření vizuální podoby. Grafika je sice pouze dvourozměrná, ale prostředí temného a tajemného fantasy lesa vás natolik uchvátí, že nemůžete odtrhnout oči. Jakmile se více zaposloucháte do skvělého soundtracku a začnete se nořit do silně emotivního příběhu, nemůžete zkrátka přestat hrát. I tak se nenechte roztomilým a nevinným zjevem nachystat. Zejména první díl se pyšnil svou vysokou obtížností a ne každý hráč dokázal hru zdárně dohrát. Cestu vám mnohdy komplikují či přímo blokují různé překážky, hádanky, ale i silní bossové, kteří se s vámi rozhodně mazlit nebudou.

Zdroj: igdb.com

Všechno nejlepší, Ori!

I když se tak někomu nemusí zdát, příběh Oriho vždycky skončil happyendem. Díky na první pohled tragicky vyznívajícímu konci Ori and the Will of the Wisps jsem se dočkali v samotném závěru zrození úplně nového dobrodružství. Zatím nejsou známy žádné oficiální informace o tom, že by se tato série plánovala rozrůst o třetí pokračování. Už teď je ale nadmíru jasné, že by se našla spousta příznivců této myšlenky, a tak můžeme jen tiše čekat, co nám Moon Studios přinese v budoucnu.

Za Gaming Professors přejeme Orimu vše nejlepší a doufáme, že se ještě alespoň jednou budeme moci vydat na další napínavé dobrodružství v tomto děsivém, ale překrásném světě.

Happy Birthday Ori!!! ????????????Today we celebrate one year of Ori and the Will of the Wisps and SIX years of Ori and the Blind Forest!Look out for giveaways and more today as a big THANK YOU for being a part of this amazing community.???? https://t.co/vsVQLc7z2S— Ori the Game (@OriTheGame) March 11, 2021

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.