Gangs of Sherwood intro art

Oznámení kooperativní akční hry Gangs of Sherwood

8. 7. 2022
Zdroj náhledu: Appeal Studios

Her, které berou svoji inspiraci v bájích a pověstech o legendárních hrdinech, je poměrně dost. Jen málokterým titulům se však dostalo kladného přijetí a uživatelského hodnocení. Jedním z mála takových titulů je bezesporu tahové RPG King Arthur: Knight’s Tale. S velkým zájmem proto sledujeme právě oznámený titul Gangs of Sherwood, který, jak název napovídá, se bude odehrávat v bájném lese Sherwood a podá příběh Robina Hooda.

„Bohatým bral a chudým dával“ aneb kooperativní akce Gangs of Sherwood se představuje

Gangs of Sherwood je čerstvě oznámený kooperativní akční titul pro 1–4 hráče odehrávající se v novém pojetí světa Robina Hooda. Budete bojovat proti armádám šerifa z Nottinghamu, vést vzpouru proti bezpráví a útlaku prostých lidí a zároveň bránit spravedlnost a život místních obyvatel. Díky moci Kamenů mudrců jsou vojska šerifa z Nottinghamu silná jako nikdy a lid Anglie je utlačován víc než kdy předtím.

Na svou cestu plnou dobrodružství se můžete vydat sólo nebo s partou kamarádů, z nichž každý bude mít svou důležitou a jedinečnou úlohu v gangu. Můžete si vybrat mezi ikonickými postavami, za které budete hrát, ať už se jedná o Marianu, bratra Tucka, Malého Johna nebo samotného Robina Hooda

Každý z hrdinů disponuje jedinečnými herními styly a speciálními dovednostmi. Kombinací bojových stylů a různých hrdinů získáte nejen skvělý tým, ale zároveň budete schopni se vypořádat s elitními vojáky, hrozivými válečnými stroji a děsivými bossy, na které při svém postupu nevyhnutelně narazíte.

Nebude to však jen o čistém boji nebo vykrádání pokladnic bohatým. Musíte myslet i na svou reputaci mezi prostým lidem. Tu si zlepšíte, pokud se nebudete bát položit i vlastní život při záchraně nevinných životů nebo pokud se podělíte o něco ze své kořisti. Tím odemknete nová vylepšení a ještě ničivější komba.

Zdroj: Appeal Studio

A za zbytek zlatých si pak můžete vylepšit vaší stávající výbavu nebo si koupit zcela nové předměty, s kterými bude zdolávání výzev daleko snazší.

Gangs of Sherwood vyjde během roku 2023 na PC s Windows (přes Steam a Epic Games Store), Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.