Pátek - desková hra

Pátek bude karetním sólo dobrodružstvím pro všechny milovníky Robinsona

15. 4. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Už jste si někdy vyzkoušeli udělat myšlenkový experiment typu, kterých 5 knih/her/plyšáků bych si sebou vzal na pustý ostrov? Já o tom raději nepřemýšlím, protože by toto rozhodování jistě dost bolelo. Představte si ale na chvíli, že na takovém pustém ostrově jste. Je vám skvěle, máte všechno, co jen k životu potřebujete, a navrch ještě božský klid. Jenže ten vám naruší jedna ztroskotaná loď a hlavně její přeživší Robinson Crusoe. Ale tohle je váš pustý ostrov a o žádného Robinsona na něm nestojíte. Rozhodnete se jej tedy naučit, jak přežít a, s trochou štěstí, odplout. Tak přesně do tohoto světa vás zavede vydavatelství TLAMA games ve svojí chystané deskové hře Pátek. Ano, správně, TEN Pátek. 

Pátek (v originále Friday) je hra pro právě jednoho hráče od 10 let, která poprvé vyšla již v roce 2011. Mezi sólo hráči je velmi populární, v současnosti se nachází dokonce na třetí příčce žebříčku sólo her dle serveru BoardGameGeek.com. Hned za Poslední holkou, kterou chystají REXhry ve spolupráci s Fox in the Box, a také za Nebem v plamenech, kterou vydalo studio Czech Games Edition a do češtiny lokalizovalo vydavatelství MindOK). Autorem Pátku je Němec Friedemann Friese, jenž své jméno má natolik rád, že všechny jeho hry začínají na písmeno F. Dokonce si na jejich vydávání založil i studio 2F-Spiele. 

Pátek je karetní hra, v níž si budete vylepšovat svůj balíček karet. Vaším cílem je jejich pomocí překonat hrozby, které se objeví na ostrově, a pomoct Robinsonovi přežít a vyhrát boj proti dvěma pirátům. Každá karta hrozby, kterou porazíte, se vám přidá do balíčku coby karta boje. Ty se ze hry odstraní (spolu s několika životy), jen pokud některou hrozbu neporazíte. Musíte tak chytře počítat, kdy se vám vyplatí hrozbu porazit, a kdy je lepší Robinsona nechat trochu pocuchat. Pro vyšší dobro, samozřejmě. 

Hra nabízí hned několik úrovní obtížnosti a dočkat bychom se jí měli již během května. Do úterý si ji tradičně můžete pořídit s předobjednávkovou slevou. 

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.