Starred Valley intro

Stardew Valley – nový herní objev

14. 4. 2024
Zdroj náhledu: ConcernedApe

Pohodová, přátelská open world hra Stardew Valley od vývojářů ConcernedApe se těší velké oblibě a na Steamu má nádherných pevně se držících 98 % uživatelských hodnocení, což ji kategorizuje do extrémně kladných her. Tato hra vás vezme do překrásného městečka jménem Pelican Town, kde začnete zcela nový život jakožto farmář. Hra díky své oblibě překonala 15. 5. 2022 milník 20 milionů prodaných kopií. 

Od dob svého uvedení na trh v roce 2016 se titul dočkal celé škály rozšíření a změn. Mezi jednu z nejvíce diskutovaných pak patří mod, který ve Stardew Valley umožňuje hráčům změnit rasu, pohlaví a další podobné aspekty lidských bytostí, čímž se např. otevírá brána do genderově rozmanitější vesničky. 

O tom, že je Stardew Valley stále velmi oblíbená, svědčí i pozdvižení, které způsobil jeden z hráčů, který se při průzkumu nového obsahu aktualizace 1.6. podělil o zajímavý herní objev. 

Vydání aktualizace Stardew Valley 1.6 přineslo řadu nových plodin, včetně mrkve, kterou, jak jeden z hráčů zjistil, lze použít ke krmení koní a zvýšit tak jejich rychlost. Vývojář Eric „ConcernedApe“ Barone zahrnul do aktualizace Stardew Valley Update 1.6 řadu zásadních změn a drobných oprav, další záplaty jsou na cestě a fanoušci sdílejí řadu překvapivých objevů z nových obsahových přídavků.

Stardew Vallley náhled

zdroj: igdb.com

Dle informací se jednalo o pouhou náhodu, když hráč s přezdívkou „Hansekins“ zjistil, že hráči mohou ke krmení koní použít novou plodinu mrkev, která jízdním koním mírně zvýší rychlost. Plodiny ve Stardew Valley slouží jako hlavní náplň hry a nabízejí hráčům možnost pěstovat různé potraviny v průběhu různých ročních období, aby mohli plnit požadavky na svazky v komunitním centru, plnit požadavky na nástěnce, a dokonce vařit pokrmy, které zvyšují statistiky jejich postavy.

Dříve nebylo možné koním dávat jídlo mimo určité PC mody, ty však neobsahovaly žádné znatelné zvýšení statistik. S novými mrkvemi v aktualizaci 1.6 mohou nyní hráči nakrmit svého koně a získat tak přibližně 6% zvýšení rychlosti. Ačkoli je tato změna možná malá, může pomoci trochu zrychlit cestování po městě a přidává zábavný interaktivní prvek s koňmi.

Fanoušci se těší ze všech nových přírůstků obsahu v aktualizaci 1.6 Stardew Valley a z dalších změn, které byly představeny v patchi 1.6.1-3. Mezi největší aktualizace patří sezónní oblečení pro NPC, nositelné klobouky pro domácí zvířata, více než 100 dalších řádků dialogů, nová farma Meadowlands a pověstná pitná majonéza. Mezi další klíčové změny patří různé opravy chyb v boji a pohybu při sklizni, vylepšení překladů a úpravy řemeslného zboží. Mnoho novinek v aktualizaci Stardew Valley 1.6 fanoušky příjemně překvapilo, mnoho hráčů pokračuje v zajímavých objevech a o své nálezy se dělí s komunitou.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.