Patron slaví dvouleté výročí

31. 7. 2023
Zdroj náhledu: igdb

Před téměř dvěma lety jsme pro vás recenzovali titul Patron, survival city builder, který vyvinulo a vydalo nezávislé studio Overseer Games. Patron je z praktického a také faktického hlediska obtížnější a modernější verzí Banished. Uživatelské hodnocení Patron se pohybuje kolem 70 %, zatímco Banished je stabilně na 89 % uživatelských hodnocení na platformě Steam. 

„Za pár dní oslavíme dvouleté výročí vydání Patrona. Za tu dobu se toho hodně změnilo, rozšířilo a vylepšilo a my jsme rádi, že většina hráčů oceňuje tuto neustálou snahu o stále příjemnější zážitek. Sakra, spousta nápadů přišla přímo od vás, takže velké díky za to, že jste nás zásobili takovým množstvím inspirace.“ – Overseer Games

Patron vesnice

Zdroj: Overseer Games

Ke dvouletému výročí si vývojáři připravili hojně žádaný prvek z řad komunity, kterým je režim „Creative“. Při spuštění nové hry budete vyzváni k výběru mezi dvěma herními režimy – Sandbox a Creative. První zmíněný je v zásadě původní, již existující režim. V něm platí všechna pravidla hry, hráči čelí výzvám se zajišťováním zdrojů, vyvažováním společenských otázek, řešením problémů a katastrof, vynucují si cestu vpřed pomocí zdrojů a všeho ostatního, co souvisí se zvolenou herní obtížností.

Nový „Creative“ neboli kreativní režim hráčům otevírá všechno a mám na mysli opravdu všechno, v hojné míře. Celý výzkumný strom je k dispozici hned od začátku, máte nekonečné zdroje a suroviny, občané se budou vždy množit v dostatečném počtu, přístup do všech budov je otevřený. Tento režim je určen pro všechny, kteří si prostě chtějí hrát, stavět a budovat a jednoduše si užívat skvostné mechaniky hry beze strachu z nedostatku zdrojů. Rozevírá se vám tak široké pole působnosti starosty ve středověku s neomezenými zdroji.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.