Pilgrims – úvodka

Pilgrims už také míří na Nintendo Switch

22. 10. 2022
Zdroj náhledu: Amanita Design

České studio Amanita Design před pár dny do světa vypustilo fyzickou edici hry Happy Game a nyní zkušený tým pracuje na novém titulu s názvem Phonopolis. Kromě práce na novinkách se studio samozřejmě nezapomíná věnovat také péči o starší hry, které s velkou oblibou rozšiřuje na Nintendo Switch. Pilgrims, logická adventura z roku 2019, bude v pořadí již čtvrtým kouskem, který se 3. listopadu objeví v obchodě Nintenda. V Asii si budou však muset počkat o týden déle.

Autoři prozradili, že titul Pilgrims vznikl díky karetní minihře na začátku hry Samorost 3, ve které hráč musel rozluštit sadu hádanek skrze kombinování jednotlivých karet. Pilgrims si vypůjčil herní princip této minihry a využil jej jako stavební kámen celé své hratelnosti. Krátká, přesto zábavná logická adventura je sice menšího rozsahu a nezabaví vás na dlouhé hodiny, ale dokáže okouzlit hráče různých věkových kategorií s pořádnou porcí humorných hlášek. Verze pro Nintendo Switch by měla oproti PC nabídnout možnost hrát hru na výšku či na šířku, přepínat mezi několika režimy (handheldový, stolní i televizní) a využít podporu dotykového ovládání.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.