Amanita Design ohlašuje novou hru Phonopolis

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Amanita Design

České studio Amanita Design se do povědomí mnoha z nás dostalo díky svým s láskou dělaným adventurám menšího formátu. Poslední hrou z produkce studia byl titul Happy Game, jehož název absolutně neodpovídal obsahu. Všichni netrpělivě čekali, co si pro nás čeští vývojáři přichystají do budoucna, a ti nyní skutečně překvapili. Amanita Design představuje svůj chystaný titul s názvem Phonopolis a půjde o jejich vůbec první počin na poli 3D grafiky.

Tato novinka nás zavede do městečka Phonopolis. V kůži chlapce jménem Felix, který si jako jediný uvědomí, v jak svízelné situaci se nachází nejen on, ale i všichni ostatní obyvatelé města, se pokusíte zhatit nekalé plány hlavního záporáka. Autoritářský Vůdce se skrze všudypřítomné ampliony pokusí ovládnout mysl všech za pomoci speciálního tónu. Bude na Felixovi, aby Vůdcův plán zarazil a nedovolil mu ovládnout a svévolně manipulovat s občany.

Zdroj: Amanita Design

Těšit se jinak můžeme na hratelnost postavenou na hádankách a rébusech, jako tomu bylo u předešlých titulů. Druhou novinkou ovšem je i způsob vyprávění, který se tentokrát nebude držet pouze posunků a prapodivně roztomilých zvuků. Na scénu přijde také vypravěč, který vás celým příběhem bude doprovázet. Zatím nebylo oznámeno, jestli se chystá český dabing. O hudební složku se jako vždy postará hudebník Tomáš Dvořák aka Floex, který se studiem spolupracuje již několik let.

Grafická stránka opět nezklamala a můžeme v ní vidět ten osobitý styl studia, který se promítá napříč každou jejich adventurou. Zajímavostí ovšem je, že celý svět je ručně vytvořený z vlnité lepenky a rozpohybovaný pomocí tradiční animace na 12 snímků za sekundu.

Zdroj: Amanita Design

Datum vydání není stanoveno, stejně tak nám nebylo prozrazeno více informací. Zdá se, že si to důležité nechává studio prozatím pro sebe a my si tak budeme muset počkat na velkolepé odhalení dalších novinek o Phonopolis.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn