Lords and Villeins – herní prostředí

Česká hra Lords and Villeins brzy vychází

21. 10. 2022
Zdroj náhledu: Honestly Games

Česká hra Lords and Villeins se co nevidět vymaní z pout předběžného přístupu. Budovatelská strategie z našich rodných luhů a hájů, na které pracuje malý nezávislý tým vývojářů ze studia Honestly Games, v plné verzi vyjde 10. listopadu 2022 pro PC. Oznámení titulu proběhlo v březnu minulého roku a v to samé září hra vyšla v rámci Early Accessu. To tedy znamená, že Lords and Villeins se po roce a dvou měsících ocitnou v plnohodnotné verzi, která nabídne další obsah a hned několik nových mechanik. Mezi ně bude patřit špionáž a shromažďování zpravodajských informací, možnost dočasně vylepšit svou pověst díky propagandě, potají se zbavit nevyhovujících šlechticů, postarat se o daňové úniky nebo naopak přidělovat různé úřady těm vhodným kandidátům a mnoho dalšího. S plnou verzí se hráčům rovněž odemknou achievementy a několik dalších lokalizací pro vybrané jazyky.

Lords and Villeins je kouzelná budovatelská strategie s rozkošnou pixel artovou grafikou. Hráčům dovolí řídit ekonomiku a rozvoj vlastní osady, která stojí na půdě darované královskou rodinou. Hráč jakožto hlavní aktér celé vládnoucí dynastie bude ovlivňovat každodenní životy své rodiny i svých občanů a rozšiřovat svou moc a vliv. Pokud budete až moc krutí, lid proti vám bude moct povstat. Naopak mírná ruka může taktéž vést k nelíbivému závěru. Autoři inspiraci čerpali z titulů, jako je Rimworld, Settlers a The Guild. Hra se do budování snaží vnést relaxační atmosféru a pohodovou hratelnost, ale to neznamená, že vám vše půjde od ruky. Čím více se do titulu ponoříte, tím budete překvapenější, kam až sahá složitost a bohatost herního systému a mechanik. Vítejte ve světě středověkého feudalismu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.