A Plague Tale Requiem - Cover

Plague Tale: Requiem vyjde během roku 2022

14. 6. 2021
Zdroj náhledu: Focus Entertainment

Včera 13. června se ve spolupráci s Bethesdou na E3 uskutečnila i velká přehlídka her pro Xbox. V rámci této přehlídky byl odhalen trailer ke hře Plague Tale: Requiem. Jedná se o pokračování úspěšné hry z roku 2019 Plague Tale: Innocence, ve kterém bychom měli sledovat další osud sourozenců Amicii a Huga.

Pro přiblížení příběhu těm, kteří první díl nehráli, se hodí říci, že hlavní děj sleduje dva sourozence, kteří jsou ve válkou zničené Francii pronásledováni inkvizicí a obklopeni nezadržitelnými záplavami krys. Francouzským královstvím zmítá mor a sourozenci společně bojují o holý život proti nespočetným nástrahám a snaží se v tomto brutálním a nelítostném světě nalézt smysl.

Trailer nám o příběhu příliš mnoho neprozrazuje. Můžeme slyšet, jak protagonistka Amicia de Rune hovoří s neznámým mužem o svém bratrovi Hugovi a o tom, jak ukončit sužování nadpřirozenými hordami krys, které hlavní hrdiny trápily v prvním díle. Pokud jste první díl hráli, budete si pamatovat, že Hugo byl temnou magii proklet a nějak to přímo souvisí s krysím morem. Co bude muset Amicia pro záchranu svého bratra udělat? V traileru říká, že bude schopna všeho. A nám tedy nezbývá nic jiného než si na nějaké další poodhalení příběhu v Plague Tale: Requiem nějakou dobu počkat.

Zdroj: Focus Entertainment

Plague Tale: Requiem se máme dočkat někdy během roku 2022. Na stránkách oficiálního distributora Focus Home Interactive a stejně tak v traileru je uvedeno, že hru si budeme moci zahrát na Playstationu 5, Xboxu
Series X a S, PC a dokonce i v cloudové verzi na Nintendu Switch. Prvním dnem vydání bude také možné si Plague zahrát v rámci Xbox Game Passu.Zdroj: gameinformer.com

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.