Slime Rancher 2 – noví slimové

Slime Rancher čeká příští rok pokračování

14. 6. 2021
Zdroj náhledu: Monomi Park

Jedním z překvapení včerejší Microsoft konference byl bez pochyb i první trailer na Slime Rancher. Nikdo dopředu ani netušil, že se chystá pokračování úspěšné farmářské adventury s roztomilým slizem.

První díl vyšel před čtyřmi roky a od té doby si získává srdce mnoha nových hráčů, zejména díky své pohodové atmosféře, příjemnému vizuálnímu zpracování, a hlavně chytáním různých potvůrek v podobě rozkošného slizu. Důkazem toho jsou i tři miliony prodaných kopií k loňskému září, takže zájem ze strany hráčů je stále velký. Není proto divu, že se tvůrci rozhodli tužbu mnohých splnit a vytvořit tak sequel.

Slime Rancher je střílečka z první osoby, akorát že vaše zbraň působí z větší části spíše jako vysavač na chytání slimů. Ty chováte a různě křížíte mezi sebou na své farmě v ohrádkách. Aby byli vaši malí rosolovití přátelé spokojení, musíte jim vypěstovat řádnou potravu a oni vás na oplátku odmění krystaly, které následně prodáte a za utržené peníze upgradujete nejen svou farmu, zbraň, ale i prostory pro slimy.

Zdroj: Monomi Park

Slime Rancher ovšem není jen o chování slizů. První díl nabídl rozlehlou mapu s různými lokacemi úplně stvořenými pro detailní prozkoumávání. Druhý díl by se podle traileru měl odehrávat ve zcela novém prostředí plném duhových barev a chybět nebudou ani zcela nové druhy slimů. Zatím nám toho nebylo prozrazeno mnoho, a tak můžeme stále jen spekulovat o tom, co si pro nás tvůrci z Monomi Park chystají za novinky. Oficiální datum vydání nebylo zatím stanoveno, ale už teď víme, že se do světa The Far Far Range podíváme někdy v příštím roce na PC (Steam a Epic Games Store) a Xbox.

Pokud si chcete zkrátit čekání, můžete momentálně využít 70% slevy na první díl na Steamu. Za příjemnou cenu se tak můžete zrelaxovat u budování své vlastní farmy a její údržby, objevování nových míst a nových druhů slimů, jejich křížení a mnoho dalšího. Dohromady celá hra působí velmi uspokojivě, a proto se na pokračování velmi těšíme.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.