Cities Skylines II - noční život

Podpora modifikací pro Cities: Skylines II má pro příští rok vysokou prioritu

13. 12. 2023
Zdroj náhledu: Colossal Order

Letošní rok 2023 se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, což znamená, že mnoho studií zveřejňuje své plány na ten příští. Jedním z nich je i studio Colossal Order, jehož generální ředitelka se trochu rozpovídala o Cities: Skylines II, u nějž se vydání bohužel ve všech ohledech ne úplně povedlo. Podle slov Mariiny Hallikainen zůstává pro příští rok velkou prioritou podpora modifikací, jež v současnosti u hry chybí. Ta zahrnuje editor map, podporu úpravy kódu nebo tzv. editor podkladů. Studio má v plánu pravidelně vydávat vývojářské deníky, informující o stavu vývoje, a další aktualizace související s modifikacemi.

Kromě toho se vývojáři chtějí zaměřit taktéž na další opravy chyb a samozřejmě konzolové verze, které byly kvůli technickým problémům odloženy. Ty by měly obdržet podporu modifikací již při vydání, což znamená, že jejich příchod můžeme očekávat někdy později v roce 2024. Pokud byste chtěli si podporu modifikací vyzkoušet dříve, budete moci využít předběžného přístupu, který Colossal Order před vydáním vydá.

Colossal Order bude s vylepšováním hry neustále pokračovat, jelikož se současným stavem není spokojeno ani samotné studio. Oprava chyb a vyladění však bude ještě běh na dlouhou trať, přičemž ty největší nedostatky by měly být vyřešeny během jara, řekla generální ředitelka Mariina Hallikainen. V současnosti je také distribuována nová aktualizace, která do Cities: Skylines II přidává dvě další mapy. Každá z nich je svým způsobem jedinečná – zatímco první se specializuje čistě na rovinaté oblasti, druhá potěší ty hráče, kteří mají rádi teplé, slunečné a stabilní podnebí. Doufejme, že se vývojáři budou skutečně hře nadále věnovat s takovou intenzitou, jako je tomu nyní, a jednou se snad dočkáme vyřešení všech problémů. Generální ředitelka studia Colossal Order Mariina Hallikainen dříve rovněž prozradila, že dokud nebudou vyřešeny všechny technické problémy a nedostatky, nedostane Cities: Skylines II žádný obsah formou placených rozšíření.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.