Lilith

Jakých deset her bylo nejvyhledávanějších na Googlu v roce 2023?

12. 12. 2023
 

Už se to blíží. Za necelé tři týdny se přesuneme do roku 2024, který možná dle zpráv přivede další kolo pandemie, ale to nechci malovat čerta na zeď. Jen mi trošku chybí můj kamarád home office. Každopádně po mých dvou řádcích plných slz je na čase se podívat, jakých deset her bylo nejvyhledávanějších na Googlu v roce 2023. Některé odpovědi vás možná překvapí.

Co vás naopak nepřekvapí, je ta nejvyhledávanější. Je to Hogwarts Legacy, jež budily hromady kontroverzí a spoustu debat mezi fanoušky, především díky milovaně nenáviděné J. K. Rowlingové, která si stále pamatuje menstruující ženy. Každopádně nikoho asi nepřekvapilo, že toto bylo číslo jedna.

Na druhé pozici se umístilo The Last of Us, které rozhodně těžilo z obrovské popularity celého seriálu, kde tradičně zazářil zachránce sirotků a řvoun na Horu Pedro Pascal. O této hře si můžeme myslet, co chceme, nicméně vzájemné propojení platforem její úspěch rozhodně nesnižuje. Dále zde máme na třetím místě Connections, na čtvrtém Battlegrounds Mobile India, dále Starfield, Baldur´s Gate 3 a na sedmém místěスイカ ゲーム.

Naštěstí jsem tu já, abych vám řekl, žeスイカ ゲーム je tzv. Suika Game, kde hráči jsou meloun. Jedná se o hru na Nintendo Switch a je jednou z nejoblíbenějších her této platformy. Seznam dokončují Diablo IV, Atomic Heart a Sons of the Forest. Pro lenivější ještě napíšu seznam takto na konec. A zatím nám řekněte, jaká je vaše nejoblíbenější hra roku 2023? Ztotožníte se s Googlem?

  1. Hogwarts Legacy
  2. The Last of Us
  3. Connections
  4. Battlegrounds Mobile India
  5. Starfield
  6. Baldur’s Gate 3
  7. スイカ ゲーム (Suika Game)
  8. Diablo IV
  9. Atomic Heart
  10. Sons of the Forest

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.