Rozety a Rakety – tah

Podpořte autorskou deskovou hru Rozety a Rakety

15. 11. 2022
Zdroj náhledu: Ateliér Duchů

Ateliér Duchů

je kolektiv absolventů a studentů Ateliéru herních médií, FaVU VUT, kteří společně pracují na vývoji digitálních a deskových her. Z jejich tvorby můžete například znát Hadr či připravovaný projekt Repeat. Nejsou to však pouze digitální hry, čím se skupina zaobírá. Dvě šikovné autorky Aneta Fasorová a Natálie Sodomková vytvořily zajímavou deskovou hru s ještě zajímavějším názvem Rozety a Rakety, která aktuálně shání finanční podporu na Hithitu.

Hra Rozety a Rakety zaujme nejen svým sci-fi provedením s příměsí prvků gotického slohu, ale rovněž v na první pohled nenápadném designu skloubí strategizování, předvídání tahů protihráče a dobré plánování. Hra je určena pro dva nebo čtyři hráče rozdělené na dva týmy s cílem nastřádat daný počet rozet dříve než hamižní protihráči. Hra je vytvořena z příjemných materiálů jako knihařská lepenka či březové dřevo přímo v České republice. Obsahem jedné herní sady je šedesát dlaždic, čtyři figurky raket a tištěná pravidla v českém jazyce.

Zdroj: Ateliér Duchů

Tématem deskové hry je gotický vesmírný program. Každá gotická katedrála se jednou vrátí na planetu (rozetu), ze které pochází.“„Rozety představují stylizovaná gotická okna, která se ve hře objevují v podobě herních dlaždic.“„Rakety představují stylizované věže katedrál, které ve hře fungují jako figurky.“Do konce kampaně na Hithitu zbývají ještě tři týdny a už nyní se autorkám podařilo vybrat více než polovinu ze skromné požadované částky 60 000 Kč. Pro přispěvatele je připraveno hned několik lákavých odměn v podobě samotné herní sady, ale také trička, plátěné tašky, samolepek či autorských ilustrací.

https://www.youtube.com/watch?v=ulGMq23yqtohttps://www.youtube.com/watch?v=q-5Dk8vyFu8

Zdroj: TZ

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.