Rozety a Rakety – tah

Podpořte autorskou deskovou hru Rozety a Rakety

15. 11. 2022
Zdroj náhledu: Ateliér Duchů

Ateliér Duchů je kolektiv absolventů a studentů Ateliéru herních médií, FaVU VUT, kteří společně pracují na vývoji digitálních a deskových her. Z jejich tvorby můžete například znát Hadr či připravovaný projekt Repeat. Nejsou to však pouze digitální hry, čím se skupina zaobírá. Dvě šikovné autorky Aneta Fasorová a Natálie Sodomková vytvořily zajímavou deskovou hru s ještě zajímavějším názvem Rozety a Rakety, která aktuálně shání finanční podporu na Hithitu.

Hra Rozety a Rakety zaujme nejen svým sci-fi provedením s příměsí prvků gotického slohu, ale rovněž v na první pohled nenápadném designu skloubí strategizování, předvídání tahů protihráče a dobré plánování. Hra je určena pro dva nebo čtyři hráče rozdělené na dva týmy s cílem nastřádat daný počet rozet dříve než hamižní protihráči. Hra je vytvořena z příjemných materiálů jako knihařská lepenka či březové dřevo přímo v České republice. Obsahem jedné herní sady je šedesát dlaždic, čtyři figurky raket a tištěná pravidla v českém jazyce.

Zdroj: Ateliér Duchů

Tématem deskové hry je gotický vesmírný program. Každá gotická katedrála se jednou vrátí na planetu (rozetu), ze které pochází.“

„Rozety představují stylizovaná gotická okna, která se ve hře objevují v podobě herních dlaždic.“

„Rakety představují stylizované věže katedrál, které ve hře fungují jako figurky.“

Do konce kampaně na Hithitu zbývají ještě tři týdny a už nyní se autorkám podařilo vybrat více než polovinu ze skromné požadované částky 60 000 Kč. Pro přispěvatele je připraveno hned několik lákavých odměn v podobě samotné herní sady, ale také trička, plátěné tašky, samolepek či autorských ilustrací. Své čekání si můžete ukrátit zhlédnutím recenzí deskových her.

Zdroj: TZ

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.