Poslechněte si nové skladby z Creaks: Bonus, Live & Remixes

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Amanita Design
České studio Amanita Design svou unikátní tvorbou muselo zasáhnout snad každého hráče, a ač byste se možná neřadili k jeho věrným fanouškům, jistě zvládnete jmenovat alespoň jeden titul, který pochází z dílny těchto českých vývojářů. Kromě Machinaria, Botaniculy či Samorostu se velké oblibě těšila, a stále těší, hra Creaks z roku 2020, která si mimochodem ten rok odnesla ocenění za Českou hru roku, ocenění CEEGA za nejlepší výtvarné zpracování a mnoho dalších úspěchů. Jestli si Amanita Design na něčem dává extrémně záležet mimo výtvarného zpracování a příběhu, je to právě soundtrack.

Projekt britského skladatele Joea Achesona s názvem Hidden Orchestra, jenž vytváří svou vlastní směsici umění za pomoci pestré škály dalších umělců, se rozhodlo vzít si do parády soundtrack ze hry Creaks a výsledkem je nové album Creaks: Bonus, Live & Remixes. To obsahuje nadupanou porci unikátního obsahu. Album ukrývá sedm dříve nezveřejněných melodií doplňujících původní soundtrack Creaks, dvě rozsáhlé přepracované verze pro živou kapelu a sedm remixů, na nichž se podíleli umělci, jako je Floex, Poppy Ackroyd, Ben Lukas Boysen či ZKA4T. Třešničkou na dortu je také fakt, že na finálním výsledku se rovněž podílela umělá inteligence.

Album Creaks: Bonus, Live & Remixes vychází pouze digitálně a některé skladby můžete zaslechnout živě v londýnské Queen Elizabeth Hall 20. listopadu v rámci EFG London Jazz Festivalu.

„Pro Creaks vzniklo tak velké množství skvělé muziky, že se na původní desku zkrátka nevešlo všechno. Všimli si toho koneckonců i fanoušci, kterým pár skladeb ze hry na původním soundtracku chybělo. S myšlenkou přišel zkraje roku sám Joe. Původně přitom mělo jít o sbírku bonusových skladeb, ale postupně nám ten koncept nabobtnal a vznikla z toho větší a zajímavější nahrávka,“ říká Jakub Dvorský, zakladatel Amanita Design.

„Když jsme s kapelou vystupovali letos v Praze, rozvinuli jsme několik skladeb Creaks do nových živých verzí a já zjistil, že se o ně chci podělit. Pak jsme si řekli, že by bylo hezké zařadit Floexův remix, protože právě díky němu jsem se poprvé seznámil s Amanita Design. Uvědomil jsem si, jaký potenciál by mohl být v reinterpretaci materiálu více umělci. To nakonec vedlo k nápadu spojit bonusové, živé a remixové skladby do jednoho soudržného alba,“ přibližuje vznik Creaks: Bonus, Live & Remixes sám Acheson.

Zdroj: TZ

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn