Project Tower – úvodka

Project Tower je střílečka zasazená do sci-fi světa

20. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Project Tower, střílečka z pohledu třetí osoby zasazená do sci-fi vesmíru, má bezesporu velké kouzlo. Příběh začíná v momentě, kdy mimozemská civilizace známá jako Hikové napadla Zemi, aby získala pracovní sílu. Každý přeživší člen lidské rasy byl zajat. S ambicí ovládnout vesmír Hikové vytvořili Project Tower – program zaměřený na výcvik jejich armády prostřednictvím soubojů proti zajatým vězňům. V této hře se ujmete role jednoho z těchto zajatců, pro něhož jediná cesta ke svobodě vede přes dosažení vrcholu věže.

Co mě na Projektu Tower zaujalo nejvíce, není jeho příběh, ale hratelnost. Podle dostupných informací se v boji nebudete spoléhat jen na tradiční zbraně, jako jsou světelné meče nebo útočné pušky, ale také budete moci využívat různé superschopnosti. Trailer naznačuje, že hrdina může během souboje využívat transformaci na mimozemskou entitu, což vypadá zvláště poutavě. Vývojáři hry zdůrazňují, že právě tato mechanika bude klíčová pro přechytračení protivníků nebo únik z náročných situací.

Kromě akčních pasáží titul nabídne i logické hádanky. Jak budete prozkoumávat jednotlivé úrovně věže, setkáte se s hordami děsivých nepřátel, budete řešit složité hlavolamy a využívat svou výzbroj k odhalení tajemství a znovuzískání svobody. Tato kombinace akčních prvků a hádanek slibuje zajímavou a pestrou hratelnost, která by mohla Project Tower odlišit od mnoha jiných her ve stejném žánru.

Za vývojem titulu stojí nezávislé studio Yummy Games, které tvoří čtveřice kamarádů z dětství. Podle jejich tvrzení je spojuje společný sen, a to „vytvořit videohru, která hráče zanese do dobrodružství kombinujícího frenetickou akci ve stylu Bullet Hell, stimulující výzvy z hádanek a to všechno obohaceno o špetku inovace“. Současně děkují společnosti Epic Games a jejich softwaru Unreal Engine, který jim umožnil realizovat jejich vizi vytvoření videohry, jež je autentická a inovativní. Jejich nástroje považují pro malá studia, jako je to jejich, za nezbytné a umožňují jim přetvořit jejich nápady v realitu. Pokud se jejich sen stane skutečností, může to být skvělý herní zážitek, což naznačuje i trailer. Datum vydání zatím nebylo pevně stanoveno, ale očekává se ve třetím kvartálu tohoto roku. Pokud vás Project Tower zaujal, můžete ho sledovat na Steamu nebo na Discordu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.