První upoutávka na nový Dead Space

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Electronic Arts

V poslední době se množily zvěsti o tom, že by měl vzniknout remake prvního dílu série Dead Space. Jako nový vývojář bylo potvrzeno Motive Studios, které nahradí zaniklé Visceral Games, a šuškalo se o oficiálním oznámení v rámci EA Play. K němu také nakonec došlo a v průběhu akce byla odhalena krátká upoutávka na novou hru. Nový Dead Space má tedy zelenou. Brzy budeme moci znovu obléct RIG, popadnout plazmovou řezačku a vrátit se zpět na Ishimuru.

„Skutečný vesmír. Skutečný horor.“

Video má něco málo přes minutu a v tuhle chvíli se zatím nic konkrétnějšího nedozvídáme. Chodby lodi jsou pořád stejně kovové, stísněné a pokryté krví, snad jen světel ještě trochu ubylo. Ta, která zbyla, blikají a spatříme pod nimi siluetu nekromorfa. Na konci vidíme i samotného Isaaca Clarkea v inženýrském obleku s ikonickým ukazatelem zdraví na zádech. Stojí v dílně, kde nachází svou první zbraň, a na zdi před ním je napsána užitečná rada „CUT OFF THEIR LIMBS“. Jako hudební doprovod samozřejmě nechybí ukolébavka Twinkle, Twinkle, Little Star, která je se hrou i s jejími upoutávkami neodmyslitelně spjata.

The Godfather Engine, na kterém běžel první Dead Space, má nahradit engine Frostbite. Osvětlení i textury v něm vypadají velmi dobře, i když, jak jsme na začátku upozorněni, se jedná zatím pouze o předběžný render. Kromě toho také bylo oznámeno, že hra vyjde na PS5, Xbox Series X|S a PC.

Jak již bylo dříve naznačeno, hratelnost by měla být rozšířena o prvky z pozdějších her. Mohly by tedy být přidány některé další vymoženosti, například automatické dobíjení stáze a možnost přibodávat nepřátele k nedalekým povrchům. Jiné mechaniky, jako je pohyb v nulové gravitaci nebo doplňování kyslíku ve vakuu, by zase mohly být přepracovány. V tuto chvíli se však jedná jen o spekulace. Otázkou též zůstává, zda se v hlavní roli vrátí Gunner Wright, nebo zda Isaac v zájmu věrnosti původní hře zůstane němý.

Ohlas fanoušků byl každopádně nesmírný, a tak tvůrci vybízejí ke sledování oficiální stránky hry, kde se již brzy mají objevit další podrobnosti. V této souvislosti také opět zmiňujeme připravovaný Callisto Protocol, který se sérií Dead Space sdílí nejen žánr sci-fi hororu, ale také část vývojářského týmu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn