PSVR 2 bude až na začátku příštího roku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @PlayStationUK
Na oznámení data vydání se netrpělivě čekalo již delší dobu, přičemž mezery mezi aktualizacemi od samotné společnosti Sony vyplňovaly zvěsti z oboru.

Na začátku tohoto roku jeden z analytiků naznačil, že společnost Sony v tichosti odsunula vydání PSVR 2 na rok 2023, což se stalo poté, co leaker Horizon Call of the Mountain tvrdil, že zařízení bude vydáno v prvním čtvrtletí roku 2023. Jak informoval kanál YouTube PSVR Without Parole, rozhodnutí o vydání bylo ovlivněno nedostatkem konzolí PS5, které jsou v současné době dostupné všem.

„Závislost na PS5 znamená, že PSVR 2 nemůže uspět bez velké instalační základny nové konzole, a vydání tohoto headsetu ve světě, kde je PS5 stále raritou, by mohlo nejen ovlivnit potenciální prodeje, ale také zanechat mnoho hráčů ještě více frustrovaných, než jsou,“ uvedli.

Celosvětový nedostatek polovodičů sice ztěžuje dostupnost PS5, ale zdá se, že se situace mění. Společnost Sony nedávno při prezentaci finančních výsledků prozradila, že pro sváteční sezónu bude vyrobeno více kusů PS5.

„Poté, co jsme se zotavili z následků výluky v Šanghaji a výrazně zlepšili dodávky komponent, pracujeme na tom, abychom do konce roku dodali další dodávky pro vánoční prodejní sezónu,“ uvedla společnost.

Zdroj: gamesradar

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn