Redfall – úvodka

Redfall má na Steamu propad hráčů

18. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Podle nových údajů klesl počet hráčů sotva dva týdny staré AAA hry pro více hráčů Redfall na šokující minimum. Odhalení nevalného výkonu přichází krátce poté, co jeden z vývojářů Redfall vyjádřil kombinaci smutku a zmatku nad špatným přijetím hry.

Titul byl vydán 2. května a je nejnovějším projektem veteránů v oboru Arkane Studio, které vlastní dceřiná společnost Microsoftu ZeniMax Media. Zatímco většinu katalogu tohoto vývojářského studia tvoří kritikou oceňované zážitky jako Dishonored a Prey, Redfall debutoval jako jedna z nejhůře hodnocených titulů na Steamu vůbec. Nevýrazné přijetí se spojilo se zdánlivě nedostatečnými prodeji, k čemuž možná přispělo i to, že ve stejný den byla hra vydána v rámci služby Xbox Game Pass.

Na základě nových informací je patrné, že hráčská základna klesá na minimum. Podle údajů o aktivitě na SteamDB dosáhl Redfall 16. května vrcholu u tří set sedmdesáti šesti současně hrajících hráčů z tisíce. Podle prvních patnácti dnů na Steamu je Redfall v tomto okamžiku na cestě k tomu, aby do konce měsíce klesl pod dvě stě hráčů.Je třeba poznamenat, že Redfall vyšel pro obě konzole Xbox X/S a je součástí katalogu Xbox Game Pass. Tyto informace tedy mohou být poněkud zkreslené, poněvadž nám ukazují pouze počet uživatelů na Steamu, nikoliv celkové číslo. Tímto nechci titul nijak obhajovat, ale jen upozornit, že to nakonec nemusí být tak markantní propad.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.