Společnost Sega zvažuje zdražení svých her

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Sega zvažuje prodej svých projektů za vyšší cenu než doposud. Pokud se tak skutečně stane a ceny opravdu zvýší, připojí se tak k Microsoftu, Nintendu, Sony a mnoha dalším podnikům, které tuto stále častější, ale kontroverzní metodu používají. Tyto informace nám zprostředkoval zahraniční časopis videogameschronicle via VGC.

Tento nekompromisní cenový model nejvýrazněji představila společnost Sony, která si za 70 $ částky účtovala tituly jako Horizon Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart či God of War Ragnarok. Přestože studia tvrdí, že tato cena je vzhledem ke kvalitě vydávaných her spravedlivá, je to poměrně dosti diskutabilní záležitost kvůli neúspěchům posledních vydání. Všechny tři hry, jež měly být revolucí – Redfall od Microsoftu, Star Wars Jedi: Survivor od EA a Forspoken od Luminous Productions – byly vydány s mnoha chybami a problémy s výkonem. Z údajů společnosti Sony však především vyplývá, že majitelé PS5 si od zavedení cenovky 70 $ kupují méně nových her…přesto se žádná změna nechystá.

In the global marketplace, AAA game titles for console have been sold at $59.99 for many years, but titles sold at $69.99 have appeared in the last year.”

We would like to review the prices of titles that we believe are commensurate with price increases, while also keeping an eye on market conditions.”

Během části věnované otázkám a odpovědím v anglickém přepisu společnost Sega přiznává, že ceny na celém trhu s AAA videohrami rostou a že už prakticky neexistují společnosti, jež by své tituly vydávaly za 60 $. Společnost však není myšlence zvyšování cen zcela oddána. V současné době chce Sega přezkoumat prodejní ceny některých svých her, které by podle ní mohly stát více, a zároveň sledovat podmínky na trhu AAA her. Pokud se tento model naplní a Sega skutečně zvýší cenu svých her, pak bude jejich nejnovější titul Sonic Frontiers oficiálně poslední hrou za 60 $.

Zdroj:  VGC

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn