Castlevania – obnovení

Režisér God of War Ragnarok by chtěl oživit Castlevanii

25. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Castlevania je v Japonsku známá jako Akumajō Dracula a jedná se o gotickou hororovou akční sérii – jež má dvacet čtyři her – o Draculovi, kterou vytvořila a vyvinula společnost Konami. První díl této hříčky vyšel v 80 letech a jeho prozatím poslední Castlevania: Lords of Shadow 2 v roce 2014. Od té doby žádná jiná hra z této dlouholeté série nevznikla, pokud tedy nebudeme počítat mobilní spin-off.

V nedávném rozhovoru pro Kinda Funny Games Spoilercast režisér hry God of War Ragnarok Eric Williams prozradil, že sice neví, jaký bude jeho další projekt, nicméně zdůraznil, že jeho tým by rád vytvořil titul ze série Castlevania. Má to ovšem jeden velký háček, aby mohli Castlevanii vytvořit, musí nejprve získat licenci od společnosti Konami. Williams na toto téma zažertoval, že by jim s licencí mohl pomoci pořad Kinda Funny Games Spoilercast, vzhledem k tomu, že se jedná o celosvětově úspěšnou show.

Williams však v minulosti upozornil, že má ke Castlevanii velmi blízko. V rozhovoru pro IGN vyjmenoval pět her, které ovlivnily vývoj Kratova nového dobrodružství během Ragnaroku, a kromě Zeldy tam byla právě i Castlevania II: Simon's Quest. Budeme překvapeni, pokud se Williamsovi splní jeho přání a skutečně se mu podaří získat licenci.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.