PS Plus říjen 2021 - Mortal Kombat X

Mortal Kombat 12 bude mít více hostujících postav

24. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Mortal Kombat je nesmírně populární akční hra, která spolu se sériemi Tekken a Street Fighter dominuje bojovým titulům od roku ‘92. Zatímco poslední dvě zmíněné videohry se svým způsobem držely při zemi, Mortal Kombat zvolil zcela jinou taktiku a ta se mu osvědčila. Společnost NetherRealm Studios, která stojí za MK, se nebála vybočit z normálu a do svých her – jejichž popularita každým rokem roste – zakomponovala velmi brutální prvky. Svou oblíbenost si získala také tím, že do hratelných postav přidala zápasníky z různých filmových nebo herních sérií, například v MK9 jsme mohli hrát za Krata, boha války.

Poslední Mortal Kombat 11 vyšel před třemi lety a od té doby nedočkaví fanoušci čekají na zprávu, že se chystá nové krvelačné dobrodružství. Ačkoliv sám tvůrce hry Ed Boon zatím nic oficiálně nepotvrdil, s fanoušky o chystaném pokračování komunikuje.

Jeden z fanoušků se Boona na jeho twitteru zeptal, zda se v nadcházejícím pokračování objeví více hostujících hororových postav, a Ed odpověděl jednoznačným a jednoduchým „ano“. Když se ohlédneme za restartovanou sérií, která začala devítkou, v MK se objevily postavy jako Joker, Spawn, Freddy Krueger, Jason, Predátor, Leatherface, a dokonce i Xenomorf s Terminátorem. Vzhledem k tomu, že Mortal Kombat je brutální i temná zábava, má neuvěřitelný potenciál rozšířit seznam bojovníků, ve kterém se mohou utkat s největšími legendami hororu. Kdo ví, třeba se dočkáme souboje Pyramid Head s Ghostfacem nebo Chuckyho s Michaelem Mayersem.

Zároveň musel Boon reagovat na stížnosti fanoušků, že v restartu série chybí mnoho postav z 3D éry. Jeden z fanoušků se zeptal, proč je v modernějších dílech tak velká absence starších postav, na což Boon odpověděl, že jde o chybu, která bude brzy napravena. Nechal se také slyšet, že mnoho hráčů by bylo vděčných, kdyby se vrátily některé postavy z Armageddonu, který vyšel v roce 2006. Pokud by se tak stalo, mohli bychom se těšit například na Nitaru, Ashrah, Khameleon, Kintara, Havika, Onagu, Mavada či Li Mei.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.