Deus Ex

Rusko si nejspíš udělá vlastní herní engine, aby nahradilo Unreal Engine

19. 7. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

V časech, kde se vytváří jeden z údajně nejlepších a nejkrásnějších herních enginů světa, Unreal Engine 5, se Rusko rozhoduje, zda jít opět proti proudu a utvořit si svůj nový, vlastní herní engine. Byl by samozřejmě vytvořen především pro svůj domácí trh. Zapojit by se do něj mělo mnoho důležitých studií, včetně viceprezidenta pro VK, což je něco jako ruský facebook.

S touto informací přišlo ministerstvo pro digitalizaci. Jeden z důvodů, proč to nedává moc smysl a jednalo by se o velice zvláštní krok, je ale čas, který je nutný k výrobě takového enginu. Ačkoliv ruská vláda je údajně připravena investovat do tvorby nemalé peníze (protože rubl má dnes vážně hodnotu) kromě času narazí ještě na jeden velký problém. Grafické karty tvoří především americké společnosti a ty nejznámější, jako AMD nebo Nvidia, se nyní rozhodly bojkotovat ruský trh kvůli invazi na Ukrajinu.

Na druhou stranu by se dalo říct, že se jedná o logický krok. Vzhledem k rostoucí izolaci největší země světa (co se tedy týká rozlohy), skutečně hrozí, že se k Unreal Enginu místní nedostanou. Navíc Unreal Engine 5 má usnadňovat práci díky obrovské knihovně assetů a to by se ruským vývojářům určitě hodilo.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.