Prsteny moci

Sauron se vrací do seriálu Prsteny moci

17. 5. 2024
Zdroj náhledu: Amazon

Osobně se přiznám, že neznám nikoho, kdo by řekl „už je to tady, už to bude, už se to vrací, už to přichází, konečně bude druhá série mého nejoblíbenějšího seriálu, Prsteny moci!“ Amazon se nyní konečně pochlubil oficiální upoutávkou na druhou řadu, v níž se vrátíme do velmi rychle shrnutého Druhého věku z legendárního světa J. R. R. Tolkiena. Je čas si tak dát shrnutí, co vše nás v ní reálně čeká.

Na scénu se vrací především odhalený Sauron Charlie Vickers, který se po konci první řady nepřekvapivě usadí v Mordoru, odkud bude dál šálit elfy. Jenže nyní bude ve své sličné podobě Annatara, tudíž by nás měl čekat začátek velké Války elfů se Sauronem, přičemž tento druhý hlavní záporák po Morgothovi bude chtít získat své tři ukuté Prsteny moci. Vzali tak showrunneři John D. Payne a Patrick McKay skutečně kritiku první řady na vědomí, jak slibovali? Tím si nejsem stále tak úplně jistý, nicméně pokračujme dál, co jde vidět z traileru.

Určitě mohou mít všichni radost, že se opět objeví krásná paní Galadriel s tváří neustále naštvané Morfydd Clark, Elrond s tváří Roberta Aramayoa nebo Isildur Maxim Baldry. Jelikož vám nechci spoilerovat, neřeknu vám další tváře, ale ve shrnutí to budou nejspíš úplně všichni, kteří první sérii ve zdraví přežili. Největším tahákem druhé řady má být nějaká zatím nepojmenovaná bitva v Eregionu, která má trvat přes dvě epizody, a má to být epická podívaná, jaká v seriálovém světě ještě nebyla. Nutno podotknout, že už nyní má trailer víc palců dolů než těch nahoru, a jde vidět, že fanouškovská základna seriál stále nedokáže přijmout za svůj, ať se tvůrci snaží jakkoliv. 

Nutno ale připomenout, že tvůrci mají hodně svázané ruce autorskými právy a prakticky celý příběh staví na posledních stránkách Návratu krále, takže si nemohou dávat dohromady řádnou adaptaci, jakou nám přinesl Silmarillion. Otázkou pak samozřejmě je, proč do toho vůbec šli. Jasně, peníze, ale rozumíte otázce. Na službě Amazon Prime bude mít druhá řada premiéru už 29. srpna 2024 – jak si myslíte že si druhá řada milované fantasy plné magie povede?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.