Klání klanů - desková hra

V rodinné hře Klání klanů se ocitnete na skotské Vysočině

15. 5. 2024
Zdroj náhledu: Old Dawg

Britské ostrovy jsou díky svému specifickému počasí místem plným magické atmosféry. Silné bouřky, všudypřítomná mlha a izolace od zbytku Evropy, to vše jim dodává punc tajemství. Ještě tajemnějším a svéráznějším místem jsou kopce skotské Vysočiny. A právě do tohoto prostředí nás přivede vydavatelství Old Dawg ve své čerstvě oznámené rodinné hře Klání klanů.

Klání klanů je vskutku žhavou novinkou, její anglické vydání (pod názvem Clans and Glory) studio HUCH! teprve chystá. Její autoři však nováčky v prostředí deskových her nejsou. Gabriele Bubola vytvořil několik menších her, z nichž žádná se české lokalizace nedočkala (Old London Bridge, Hats nebo On The Road). Leo Colovini je autorem titulů Cartagena, Inkognito, Leo musí ke kadeřníkovi, Eriantys nebo skvělé dedukční hry The Lost Code. Ilustrace v Klání klanů měl na starosti sám slavný Michael Menzel, jenž stojí za hrami Dominion, Doba kamenná, My City, Robin Hood a jeho dobrodružství nebo Pivo a chléb. Klání klanů je určeno pro 2–4 hráče od 10 let a na jednu herní partii budete potřebovat přibližně 20 minut. 

Klání klanů bude první čistě rodinnou hrou lokalizovanou nejmladším českým vydavatelstvím Old Dawg. To prozatím vydalo nebo se chystá vydat komplexní eurovku Nukleum, vyjednávací Zoo Vadis, kooperativní Weirdwood Manor, zakreslovací Fliptown a draftovací Průzkumníky. V Klání klanů se stanete náčelníkem jednoho ze skotských klanů. Vaším cílem bude na právě probíhajícím shromáždění získat ty nejlepší nové členy. Titul svým vzhledem i tématem připomíná menší karetní hru Skol ty Skoty, kterou u nás v minulosti vydaly REXhry. A stejně jako ve Skol ty Skoty se budete snažit přikládáním karet přechytračit ostatní náčelníky u stolu. Mělo by však jít o zcela nový titul a podobnost se Skol ty Skoty nebo s Coloviniho staršími Clans by zde dle autorů měla končit. 

Této moc mile vypadající hry bychom se měli dočkat již v září, tedy ještě před letošním veletrhem deskovek v německém Essenu.

Zdroj: Old Dawg

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.