Sword Art Online – Aincrad 001 – Asuna

Sayaka Kanda zemřela ve věku třiceti pěti let

21. 12. 2021
 

Sayaka Kanda, dabérka a zpěvačka, která namluvila Annu v dabované japonské verzi Frozen (Ledové království), byla nalezena mrtvá v sobotu v hotelu v Sapporu. Dožila se pouhých třicet pět let.

Podle zpráv místních médií se Kanda, dcera herce Masakiho Kandy a zpěvačky Seiko Matsudy, nedostavila na odpolední představení muzikálu My Fair Lady v divadle Sapporo Cultural Arts, kde hrála Elizu Doolittle. Našli ji v hotelu, kde spadla z výšky ze čtrnáctého patra.

Zprávy říkají, že místní policie vyšetřuje pád jako sebevraždu, ale nevylučují, že by mohlo jít i o cizí zavinění.

Oznámení na oficiálních stránkách společnosti Kanda od generálního ředitele společnosti Robe Co. Ltd., Mitsuhisa Kamachiho, uvedlo: „Je nám velmi líto, že musíme dát takovou zprávu všem fanouškům, kteří nás podporovali, a všem lidem, kteří se o nás starali,“ a situaci označil za neuvěřitelnou a nepřijatelnou.

Sayaka Kanda propůjčila svůj hlas Yuně ve franšíze Sword Art Online. Nedávno namluvila postavy v Idoly Pride a Star Blazers 2022 a hrála v minisérii 3D Kanojo Real Girl. Hráči ji mohou znát díky dabingu z her Danganronpa V3: Killing Harmony, Let It Die a Kingdom Hearts III.

Zdroj: deadline.com

Tagy:

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.