School Labyrinth – sem bych fakt nešel

School Labyrinth je nový kooperační horor

21. 2. 2024
Zdroj náhledu: RainyDollGames

School Labyrinth (v originálním znění 迷宮校舎) je novým přírůstkem mezi kooperační hororové tituly od nezávislého čínského studia RainyDollGames, které můžete znát skrze jejich předchozí hříčku Unknown Pyramid. Gamesa School Labyrinth se odehrává v japonské škole, kterou můžete odehrát buď sami, nebo společně se čtyřmi dalšími hráči. Co je ovšem na projektu nejzajímavější, je jeho koncept. Podle popisu se v noci mapa a umístění různých předmětů náhodně mění. Pokud se rozhodnete vydat do temného dobrodružství, vaším úkolem bude utéct ze strašidelné školy. Jenže, jak už vám je jistě jasné, nebude to úplně jednoduché. Podle dostupných informací vás budou nahánět neznámé bytosti, s tím, že každý nepřítel má odlišné vlastnosti.

Zdroj: RainyDollGames

Příběh mi trochu připomíná hru The Bridge Curse: Road to Salvation, neboť i zde se pojednává o partě studentů, kteří se rozhodnou prověřit pravost mnoha pověstí a záhad. Poté, co děti provedly rituál, byly pohlceny temnotou, která se začala blížit z podivně se měnící budovy školy, a nakonec ztratily vědomí. Jakmile se probudily, zjistily, že budova, kterou dobře znaly, se z ničeho nic stala nebezpečným labyrintem. Abyste z budovy utekli, musíte využít únikový východ. K tomu budete muset pravděpodobně plnit různé úkoly, jako je hledání předmětů a následné zjištění jejich využití.

Přestože máme minimum informací, nevypadá School Labyrinth vůbec špatně. Už ze samotných fotografií či traileru je cítit jistá dávka atmosféry, zároveň je možnost spatřit některé entity, které vás budou nahánět po chodbách školy. Nejvíce mě na tom asi vyděsila figurína lidského modelu, jež v záběru bušila na dveře. Titul School Labyrinth vychází na Steamu 22. února a jeho pořizovací cena se bude lišit. Při zahájení prodeje má mít stanovenou cenovku na 670 jenů, což v přepočtu činí necelých 5 eur, takže počítám, že toto bude jeho kupní cena pro Evropu. Později se má cenovka navýšit na 780 jenů, což je stále necelých 5 eur.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.