Settlement Survival intro

Settlement Survival – plány do budoucna

3. 7. 2022
 

O velmi povedené budovatelské strategii Settlement Survival, která je ve fázi předběžného přístupu, jsme vás informovali v naší recenzi. Nyní nadešla příležitost,  podívat se s postupem času na novinky, plány do budoucna a vše, co pro nás vývojáři připravují. Hra je neoficiálním nástupcem Banished, kterou je i inspirována. To je vidět opravdu na každém kroku, nicméně jsou ve hře i další svěží prvky, které posouvají tento žánr o kousek dál. Vývojáři dnes zveřejnili aktualizovanou roadmapu a sdílí své plány do budoucna.

Zdroj: Gleamer Studio

Settlement Survival - RoadMap Q3 2022

„Za půl roku od vydání hry se toho událo hodně, většina z toho překonala naše původní plány, ale celkově jsme díky štědré podpoře všech mohli stále neúnavně pracovat na dalším zlepšování této hry. Ačkoli jsme v původní roadmapě spoustu obsahu neimplementovali.“ – Gleamer Studio.

Jak můžete vidět, aktualizovaná roadmapa nabízí řadu zajímavých mechanismů. V následujícím čtvrtletí tak do hry bude implementován mechanismus ekologického cyklu u zdrojů. Následovat bude přepracovaný mechanismus štěstí a zdraví, s kterým do hry přibyde toaleta a zároveň bude upraven i strom technologií.  

Co jednoznačně zaujme, je kompletní přepracování uživatelského rozhraní, na které si někteří hráči v diskusích stěžovali. 

Settlement Survival je nyní možné hrát také na zařízení SteamDeck. Dle sdělení vývojářů, kteří hru na herním zařízení testovali, je zážitek podobný jako na PC verzi. Zároveň byla skvěle vychytána plynulost a tedy nehrozí žádné záseky. Nicméně i přes tento úspěch na SteamDecku je nutné ještě vyladit ovládání joystickem a snížit spotřebu výkonu a problémy se zahříváním. Tyto práce by pak měly být dokončeny do konce roku 2022.

Hrát můžete i na vašem chytrém telefonu. Díky přizpůsobení uživatelského rozhraní a ovládání pro mobilní zařízení vývojáři věří, že v blízké budoucnosti si hráči budou moci hru bez problémů vyzkoušet i na mobilních zařízeních.

Více informací naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.