Skyrim Logo

Skyrim v podobě titulů z 90. let

11. 1. 2024
 

Je tomu více než 12 let, co společnost Bethesda vydala jednu ze svých nejlepších her. Řeč je o The Elder Scrolls V: Skyrim, který ani po těch letech neztrácí na popularitě. Důkazem toho je stále početná komunita nejen aktivních hráčů, ale také moderů, kteří dnes už skoro retro hru stále vylepšují, rozšiřují nebo jinak upravují.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by vypadal legendární Skyrim, kdyby byl vytvořen v minulém století ve stylu her z 90. let? Přesně na tuto otázku vám odpoví video od společnosti Pertinax. Je samozřejmě nutné rozlišovat klasický gameplay nebo připravenou videoukázku jako v tomhle případě, nicméně efekt a ohlas video rozhodně přineslo.

Zdroj: Pertinax

Video začíná ikonickým začátkem, kdy jste vězněm ve voze taženém koňmi. Můžete vidět i základní obrazovku pro výběr postavy a následují další známé momenty z průchodu hrou. Samozřejmě nemůže chybět zprvu podceňovaný obr nebo probodnutí dámy v Markarthu a lokace jako Blackreach, Sovngarde a hrad Volkihar.

Co pak dodává ještě větší kouzlo klasických devadesátek, je i Doomu podobná lišta na spodní části obrazovky s Dragonbornem na místě Doomguye. Vsadím se, že by se našlo mnoho hráčů, kteří by chtěli pokořit tento herní skvost v tomto rozlišení. Třeba se jednou dočkáme plnohodnotného modu, který nám to umožní.

zdroj: gamesradar.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.