Listí – desková hra

Ve hře Listí se postaráte o zdraví lesa

7. 4. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Když před pěti lety vyšla velmi úspěšná enginebuildingová hra Na křídlech, spustila spolu s jen o méně úspěšnými Parky z téhož roku obrovský zájem o deskové hry s přírodní tematikou. Jen z posledního roku bych mohla jmenovat Divokou Serengeti, Smíšený les, Rainforest, Velkou pětku, Korál, Po stopách Darwina, ale i třeba Včelín. Příroda nás zkrátka přitahuje a toto téma nás zřejmě jen tak neopustí. Obzvlášť když se podaří mechanismy hry hezky propojit s tématem, tak to stojí opravdu za to. Dalším titulem, který se zajímavým způsobem podívá na přírodu, bude Listí, jehož se dočkáme česky díky vydavatelství TLAMA games.

Listí (v originále Leaf) vytvořil Tim Eisner a vydal jej pod hlavičkou svého studia Weird City Games (Amazonie, March of the Ants) po úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Kickstarter. Práci Tima Eisnera můžete znát nejen z titulů vydaných Weird City Games, vytvořil také Válku v Říši divů (česky taktéž od vydavatelství TLAMA games), Tidal Blades: Heroes of the Reef nebo Les bratří Grimmů (také česky od TLAMA games). Za podmanivou vizuální stránkou Listí stojí Angela Rizza. Titul je určen pro 1–4 hráče od 8 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat přibližně 30–45 minut. 

Listí je rodinná hra, v níž se stanete personifikací ducha větru. Vaším úkolem bude postarat se o zdraví lesa. Budete navádět listí na lesní půdu a propojovat jeho špičky s dalšími listy. Tím můžete podpořit růst skupin hub, nalákat nejrůznější zvířata, aby u vás zazimovala, nebo vyšplhat veverkou po stromě. To vše se na konci oboduje a zvítězí hráč, který ke zdraví lesa přispěje nejvíce.

Díky unikátnímu vizuálnímu stylu, nádherným komponentám, mírnému ekologickému přesahu a rychlé herní době Listí vypadá jako ideální rodinná zábava. Dočkat bychom se jej od TLAMA games měli již v květnu, a to rovnou včetně rozšíření Medvědí období, které přidává tři nezávislé herní moduly. Každý hráč tak může získat unikátní schopnosti, nové možnosti zisku bodů nebo do hry přidat velká zvířata, která budou ovlivňovat celý les. 

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.