Preserve - krajinka

Slovenská hra Preserve vyjde ve druhé půlce prázdnin

9. 7. 2024
Zdroj náhledu: Bitmap Galaxy

Zkraje tohoto kalendářního roku se slovenský tým z nezávislého studia Bitmap Galaxy pochlubil relaxační logickou hrou přímo ze srdce přírody. Titul Preserve po hráčích vyžaduje zbudování harmonického ekosystému ve zpustošené krajině tím, že do ní umístíte různé rostliny a zvířata. Není to ovšem jen tak. Zapomenout nesmíte na celkovou symbiózu a dostatečný bodový zisk. Pomocí karet budete kousek po kousku nehostinnou zem měnit v oázu klidu, míru a života. V mnoha rozmanitých biomech vás navíc čekají nejrůznější ekologické výzvy. Zní vám to dobře? Pak nastražte uši!

V rámci červnového Steam Next Festu autoři spustili exkluzivní demo. Mnoho hráčů tak využilo příležitost do hry zabřednout, a pokud jste vy tak ještě neučinili, stále máte šanci. Bezplatná zkušební verze s kontinentálním biomem zůstává i nadále odemčena pro všechny. V opačném případě můžete vyčkat na datum vydání, protože to je doslova za rohem. Hra Preserve bude spuštěna 8. srpna 2024 v předběžném přístupu na platformě Steam. Vývojáři zároveň s tím slibují pozdější uvedení verze pro herní konzole. 

Novinkou předběžného přístupu bude oceánský biom s množstvím nových tematických rostlin i živočichů. Kromě toho hra bude obsahovat kompletní kontinentální a savana biom. Každý z nich nabídne navíc rozsáhlý kreativní režim bez jakýchkoliv omezení, abyste vytvořili prostředí odpovídající vašim představám. Zbudovat harmonický ekosystém a zároveň udržovat prosperující a rozmanité biomy, kde jednotlivé složky koexistují v symbiotickém souladu, bude chtít velkou dávku představivosti a strategie. Pokud se nezaleknete takové výzvy, přijdete si titul do seznamu přání a zapište si do kalendářů datum 8. 8. 2024, což je mimochodem také Mezinárodní den koček.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.