Sonic Frontiers – vstříc dobrodružství

Sonic Frontiers představuje úrovně Cyberspace

29. 6. 2022
Zdroj náhledu: Sega

Během včerejší prezentace Nintendo Direct Mini: Partner Showcase jsme se kromě potvrzení NieR:Automaty na Nintendo Switch dočkali také nového traileru na očekávaný titul Sonic Frontiers. Ten má zejména prezentovat hratelnost na Switchi, ale Sega nám skrze něj konečně odhalila tolik spekulované lineární úrovně. Po velké vlně kritiky ze strany nespokojených fanoušků se Sega jasně vyjádřila, že se titul již podruhé rozhodně odkládat nebude a vyjde ve stanoveném období letošních Vánoc. Série Sonic the Hedgehog má za sebou dlouholetou historii, která čítá hned několik skvělých kousků, ale zdá se, že v posledních letech to modrý ježek nemá zrovna lehké. Sonic Forces si nedokázal získat mnoho obdivovatelů a také nedávno vydaný Sonic Origins k příležitosti jednatřicátého výročí série prozatím vyvolává rozporuplné dojmy.

Hodně fanoušků ovšem překvapilo, že se Sonic Frontiers chystá vydat dosud neprobádanou cestou otevřeného světa. Nový trailer však ukazuje speciální úrovně s názvem Cyberspace, které nabídnou jakýsi mix klasických úrovní podobným těm z jiných titulů série. Abyste se do těchto zón dostali, budete muset splnit určité výzvy k otevření portálu, který vás následně přenese do Cyberspace. Za její dokončení získáte klíč, který má být údajně potřebný k odemčení dalších takto podobných úrovní a k postupu hrou. Tyto vstupy budou po celé mapě bohatě rozesety a už nyní nám trailer ukazuje záběry z Green Hill (Sonic Adventure) a Empire City (Sonic Unleashed). Titul má stále své mouchy, ale v každém novém traileru je vidět určitý pokrok… jen ti ptáci stále postrádají animaci letu, tak snad příště.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.