PlayStation 5 – Sony konzole

Sony oznámilo zvýšení ceny konzole Playstation 5

26. 8. 2022
Zdroj náhledu: Sony

Společnost Sony oficiálně oznámila zvýšení ceny za svou nejnovější konzoli Playstation 5. Toto rozhodnutí zdůvodňuje zvyšujícími se vstupními náklady, které by při udržení dosavadní ceny muselo Sony dotovat.

Zdroj: Playstation

Pro evropský trh, a tedy i pro Českou republiku, by měla pro digitální verzi platit nová cena 450 euro, tedy přibližně 11 050 Kč. Za verzi s mechanikou by to pak mělo být okolo 550 euro, což je v přepočtu kolem 13 500 Kč. Realita je ovšem jiná a jeden nejmenovaný obchod nabízí Playstation 5 Digital Edition nově za 11 790 Kč a klasický Playstation 5 za 14 490 Kč. Počítat bychom tak u nás měli spíše s o něco vyšší cenovkou, než Sony oficiálně oznámilo.

Bohužel, dostupnost konzole Playstation 5 je stále tristní, a pokud plánujete pořízení konzole s okamžitým dodáním, počítejte u překupníků s cenou kolem 17 000 a v ojedinělých případech dokonce i více než 18 000 Kč.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.