Metal Gear Rising revenge1

Speedrunner vykázán za podvod v Metal Gear Rising

7. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Je velmi smutné, když věc, která má dobrý a šlechetný účel, je poskvrněna podvodem. Přesně to se bohužel stalo během letní charitativní akce Games Done Quick minulý týden. Speedrunner jménem Mekarazium, který zdolal hru Metal Gear Rising: Revengeance a její DLC Blade Wolf, tuto šlechetnou akci svým chováním očernil. Podle zprávy serveru PCGamesN byly oba speedruny mezitím z kanálu Games Done Quick na YouTube odstraněny a Mekarazium dostal zákaz účasti na dalších akcích GDQ.

Předpokládá se, že hlavní průchod Revengeance byl proveden živě a legálně, ale několik dní po akci se Mekarazium organizátorům akce přiznal, že jeho „světový rekord“ v podobě 6 minut a 55 sekund dlouhého speedrunu DLC Black Wolf (o celých 25 sekund rychlejší než předchozí Mekaraziův rekord) byl ve skutečnosti předem nahrané video vytvořené spojením segmentů z několika speedrunů do jednoho zdánlivě dokonalého průchodu.

Takovéto sestříhané speedruny se obvykle vytvářejí jako ukázka toho, co je teoreticky možné při dokonalém dohrání, ale Mekarazium se jej pokusil před tisícovým publikem vydávat za skutečný. Aby toho nebylo málo, pokus o DLC Black Wolf byl umožněn až poté, co diváci kolektivně přispěli na jeho realizaci částkou 25 000 dolarů.

Zdroj: igdb.com

V zachycené zprávě na Discordu organizátorům akce, kterou sdílel server PCGamesN, Mekarazium uvedl, že se rozhodl speedrun zfalšovat, protože hlavní pokus o Metal Gear Revengeance dopadl tak dobře, že chtěl něco velkolepého „na závěr“. Mekarazium se také omluvil speedrunningové komunitě. „Udělal jsem skutečně špatnou věc a neměl jsem to na akci dělat. Nechci, aby to byl jeden z důvodů, proč budou online průchody navždy utnuty pro všechny ostatní. Zachoval jsem se sobecky a nemyslel tolik na ostatní.“

GDQ ve svém prohlášení pro PCGamesN potvrdilo, že Mekarazium byl zabanován. Dle prohlášení se také domnívá, že se Mekarazium k incidentu rozhodl přiznat, ale nečekal jeho zveřejnění od CDQ.

„Je to naprosto nepřijatelné a pokouší se to podkopat integritu speedrunningové komunity, kterou milujeme a podporujeme. Přesný výsledek, který si přál, nebyl z dokumentu jasný, ale je zřejmé, že věřil, že nebudeme ochotni o jeho chování mluvit“, uvádí se v prohlášení.

„Věříme však, že je v zájmu komunity vědět, proč byl tento průchod společností GDQ odstraněn. Záznamy od Mekarazia jsme odstranili z našeho archivu na YouTube a v budoucnu mu nedovolíme se žádných našich akcí účastnit.“

Na druhou stranu, Summer Games Done Quick skončily tento víkend poté, co se podařilo vybrat více než 3 miliony dolarů pro organizaci Lékaři bez hranic.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.