Společnost Sony tvrdí, že nedostatek PS5 se zlepší

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sony
PS5 je pro společnost Sony takovým menším trnem v oku. Celosvětový nedostatek hardwaru se projevuje ve všech odvětvích. Výpadek náhradních dílů postihl zejména hráče počítačových her a projevil se i na výrobě konzolí. Nejnovější systém od společnosti Sony, PlayStation 5, je notoricky známý tím, že je obtížné jej získat. Navíc se zdá, že se situace nezlepší dříve než v roce 2024.

V nedávné finanční prezentaci společnosti Sony (kterou zaznamenal Eurogamer) společnost přiznala problémy s prodejem PS5. Na prezentovaném snímku byly uvedeny srovnávací prodeje konzolí PS4 a PS5. Zatímco v prvním roce prodeje PS5 předstihla předchozí systém PS4, v následujícím roce se kvůli omezením dodávek prodávala se zpožděním. Společnost Sony vzhledem k nedostatku produktů také zvýšila výrobu PS4, což pravděpodobně pomohlo.

Graf následně ukazuje předpoklady společnosti Sony pro třetí rok, ve kterém doufá, že bude rozdíl mezi prodejem PS4 a PS5 vyrovnán. Z toho vyplývá, že společnost Sony neočekává, že by PlayStation 5 mohl zaujmout první místo mezi konzolemi společnosti až do roku 2024. Generální ředitel společnosti Intel se rovněž domnívá, že by se nedostatek čipů mohl konečně zmírnit.
Za trvalou překážku zvyšování dodávek je označován jak Covid, tak vpád Ruska na Ukrajinu. Proto je současnou strategií společnosti Sony odebírat produkty od několika různých dodavatelů. Vzhledem k tomu, že se problémy, k nimž dochází při prodeji produktů Sony, zdají být spíše na straně nabídky než na straně poptávky, dává smysl, aby se společnost snažila tento nedostatek odstranit.

Zdroj: PCGamer 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn