PlayStation 5 – Sony konzole

Společnost Sony tvrdí, že nedostatek PS5 se zlepší

31. 5. 2022
Zdroj náhledu: Sony

PS5 je pro společnost Sony takovým menším trnem v oku. Celosvětový nedostatek hardwaru se projevuje ve všech odvětvích. Výpadek náhradních dílů postihl zejména hráče počítačových her a projevil se i na výrobě konzolí. Nejnovější systém od společnosti Sony, PlayStation 5, je notoricky známý tím, že je obtížné jej získat. Navíc se zdá, že se situace nezlepší dříve než v roce 2024.

V nedávné finanční prezentaci společnosti Sony (kterou zaznamenal Eurogamer) společnost přiznala problémy s prodejem PS5. Na prezentovaném snímku byly uvedeny srovnávací prodeje konzolí PS4 a PS5. Zatímco v prvním roce prodeje PS5 předstihla předchozí systém PS4, v následujícím roce se kvůli omezením dodávek prodávala se zpožděním. Společnost Sony vzhledem k nedostatku produktů také zvýšila výrobu PS4, což pravděpodobně pomohlo.

Graf následně ukazuje předpoklady společnosti Sony pro třetí rok, ve kterém doufá, že bude rozdíl mezi prodejem PS4 a PS5 vyrovnán. Z toho vyplývá, že společnost Sony neočekává, že by PlayStation 5 mohl zaujmout první místo mezi konzolemi společnosti až do roku 2024. Generální ředitel společnosti Intel se rovněž domnívá, že by se nedostatek čipů mohl konečně zmírnit.

Za trvalou překážku zvyšování dodávek je označován jak Covid, tak vpád Ruska na Ukrajinu. Proto je současnou strategií společnosti Sony odebírat produkty od několika různých dodavatelů. Vzhledem k tomu, že se problémy, k nimž dochází při prodeji produktů Sony, zdají být spíše na straně nabídky než na straně poptávky, dává smysl, aby se společnost snažila tento nedostatek odstranit.

Zdroj: PCGamer 

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.