PlayStation 5 – Sony konzole

Společnost Sony dosud dodala 19 milionů konzolí PS5

11. 5. 2022
Zdroj náhledu: Sony

PlayStation 5 je notoricky známý tím, že je obtížné jej získat. Obchody, které konzoli prodávají, ji nepravidelně doplňují a stejně rychle ji vyprodávají. Tento problém se týká jak PlayStation 5, tak Xboxu X, protože nedostatek čipů způsobuje zpoždění výroby.

Tento problém s dodávkami se ještě zhoršuje tím, že prodejci vykupují doplněné zásoby konzolí PlayStation 5 a následně je prodávají na internetu za přemrštěné ceny. Legitimní zájemci, kteří chtějí konzoli PS5 za rozumnou cenu, by měli sledovat upozornění na doplnění zásob PS5 nebo účty na twitteru a doufat, že budou dostatečně rychlí, až bude konzole k dispozici.

Z finanční zprávy, kterou zveřejnila společnost Sony, vyplývá, že k 31. březnu 2022 bylo dodáno 19,3 milionu konzolí PlayStation 5. Z tohoto celkového počtu byly za první tři měsíce letošního roku 2022 dodány 2 miliony konzolí, což je o 1,3 milionu méně než ve stejném finančním čtvrtletí roku 2021. Společnost Sony plánovala zvládnout nedostatek konzole PS5 do poloviny roku 2022, což by se ještě mohlo stát, ale současná produkce společnosti Sony je stále mnohem nižší než poptávka veřejnosti po této konzoli.

Zpráva společnosti Sony také odhaluje prodejní výsledky her pro systémy PS5 a PS4. Podle očekávání se prodeje her zvýšily na 70,5 milionu, vzhledem k tomu, že se k PS5 konečně dostalo více hráčů, nicméně tyto prodeje jsou stále omezeny skutečností, že nabídka hardwaru společnosti Sony neodpovídá poptávce. Společnost Xbox nezveřejňuje přesné údaje o dodávkách a prodejích svých konzolí, přesto se zdá, že březen byl z hlediska prodejů hardwaru pro Xbox jedním z nejlepších měsíců v historii.

Společnost Sony podle dostupných informací plánuje přepracování hardwaru pro PS5, aby zabránila nedostatku počítačových čipů, který brzdí výrobu hardwaru, tyto zvěsti však dosud nebyly potvrzeny. Dostupnost konzolí PlayStation 5 a Xbox X brzdí stejný nedostatek počítačových čipů. To znamená, že společnost, která tento problém vyřeší jako první a rozšíří svou nabídku konzolí, bude mít pravděpodobně náskok před svým konkurentem po zbytek generace konzolí. 19,3 milionu konzolí není malé číslo, ale stále je to daleko od 116,9 milionu prodaných kusů systému PS4. Pokud se společnosti Sony podaří dostat nedostatek hardwaru pod kontrolu, zájemců o koupi nepolapitelné konzole je jistě stále dost. Do té doby však existují některé strategie nákupu PlayStation 5, které by mohly pomoci těm, kteří se stále snaží konzoli získat.

Zdroj: gamerant.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.