FIFA - náhled

Společnosti EA a FIFA se rozcházejí

11. 5. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Jmenované společnosti se rozhodly nepokračovat ve spolupráci a v důsledku toho je EA nucena upustit od značky FIFA. Podle New York Times je hlavním důvodem sporu snaha společnosti FIFA zdvojnásobit licenční poplatek až do výše 150 milionů dolarů. Samozřejmě Electronic Arts s tímto požadavkem nesouhlasilo, a tak značku FIFA už v nové hře nepotkáme. Světoznámá fotbalová hra od roku 2023 ponese nové netypické jméno EA SPORTS FC. Za nás celkem „kreativní“ název.

Zdroj: ea.com

Ostatní známé licence hra ponese i nadále, a my se tak můžeme těšit na oficiální loga Ligy mistrů UEFA, Evropské ligy UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligy, LaLigy nebo Sérií A a MLS. Také nebude chybět společnost Nike. Co ale chybí, jsou informace o nové fotbalové hře, které jsou společností EA slibované na nadcházející rok. Naděje na přidání české ligy tedy zůstává. Jako fanouškové sportovních žánrů také doufáme, že nový název nebude tou největší změnou ve hře a za tradiční cenu 60 € dostaneme pořádný fotbalový zážitek, na který pár sezón čekáme.

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.