Starfield – kosmonaut

Starfield obdrží podporu DLSS či širokoúhlých monitorů

15. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Přání hráčů bylo vyslyšeno a Starfield již brzy obdrží některé funkce, kvůli nimž bylo nové vesmírné RPG od Bethesdy kritizováno. Některá z budoucích aktualizací by totiž do hry měla přinést podporu DLSS, širokoúhlých monitorů nebo přidání FOV posuvníku či HDR kalibrace. Tentokrát však oficiálně.

Kromě toho vyšla i první aktualizace, která opravuje některé chyby. Hlavní prioritou Bethesdy je však nejprve vyřešit základní nedostatky, a až posléze se vrhnout na přidávání nových funkcí. Kdy se tedy podpory výše zmíněných funkcí dočkáme a jakého rozsahu bude například podpora DLSS, není jasné. Vývojáři zároveň potvrdili úzkou spolupráci s AMD, Nvidií a Intelem na odladění ovladačů a vylepšení celkového výkonu, jelikož současná optimalizace hry je bohužel na docela tristní úrovni.

Nově vydaná aktualizace vylepšuje celkovou stabilitu na konzoli Xbox Series X/S a také přináší řadu vylepšení, která by měla snížit pády snímkovací frekvence. Opraveno by mělo být i několik zásadních bugů, které bránily některým hráčům v pokračování příběhu.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.