Starfield intro art

Starfield poběží na konzolích Xbox pouze na 30 fps

14. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Pokud jste si mysleli, že je všem překvapením konec, Bethesda si pro vás jedno připravila, i když nevíme, zda úplně pozitivní. Nadcházející sci-fi RPG poběží na obou konzolích Xbox Series pouze ve 30 fps. Rozdílem bude nicméně rozlišení. Zatímco u dražšího Xbox Series X si budeme moci vychutnat rozlišení 4K, jeho levnější bratříček Xbox Series S se bude muset spokojit pouze s rozlišením 1440p. Vzhledem k ceně a výkonu Xboxu Series S se sice nejedná o žádné překvapení, ale je zámek na 30 snímků za vteřinu v pořádku, nebo to značí, že by Starfield nemusel být úplně tak dobře optimalizovaný? Na odpověď si budeme muset ještě počkat.

Šéf Bethesdy Todd Howard tento krok vysvětluje snahou o konzistentní a stabilnější framerate. Poukazuje konkrétně na to, že by Starfield dokázal běžet i na 60 fps, ovšem u náročnějších scén by mohlo docházet k masivním propadům snímkovací frekvence.

V případě PC verze se žádné kompromisy nechystají. Jenom dodáme, že podobný krok nedávno nastal i v případě upírské hry Redfall. Uvidíme, zda se bude jednat o nový standard a značí to, že se dostáváme na limit výkonu současné generace konzolí.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.