Steam - náhledovka

Steam pokořil další rekord v počtu současně aktivních uživatelů

25. 10. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Od roku 2020 počet uživatelů platformy Steam neustále roste. Také díky tomu tento obchod v neděli překonal svůj další rekord. V jednu dobu bylo na Steamu naráz aktivních více než 30 milionů uživatelů.

Steam - 30 milionů uživatelů

Jakých přesných čísel Steam v neděli 23. října dosáhl, není úplně jasné, jelikož statistiky se od sebe trochu liší. Dle statistik od Valve dosáhl počet aktivních uživatelů 30 021 989. Podle databáze SteamDB byl jejich počet o něco vyšší, konkrétně 30 032 005.

Steam zaznamenává v posledních letech masivní růst, který započal v roce 2020, v době pandemie covidu, kdy díky různým restrikcím vzrostl počet hráčů, kteří třeba do té doby ke hrám ani nečichli. Jen pro představu, celých čtrnáct let trvalo, než platforma v roce 2017 dosáhla 15 milionů souběžných uživatelů. Na dalších 15 milionů stačilo pouze pět let. Výsledek je to bez nějakých pochyb zajímavý.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.