Stoneshard očekávaná aktualizace je zde!

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Ink Stains Games

Stoneshard se řadí mezi zajímavé a ambiciózní projekty herního světa. Jedná se o povedenou kombinaci roguelike RPG, tahových soubojů a survival prvků v otevřeném světě. Hra je elegantně zasazena do alternativního středověku a vytváří bujnou atmosféru a osobité kouzlo.

Dlouho očekávaná aktualizace, na kterou se těšila celá komunita hry, je konečně na světě.

Stoneshard 0.7.0.0: „City of Gold”

Jak již nadpis napovídá, aktualizace mění hru na verzi 0.7.0.0 a nese název „City of Gold” – Město zlata.

Před vydáním aktualizace čelila hra i vývojáři značné kritice. Jednalo se o absenci achievementů na Steamu, které měly být již dávno nahozeny. Dalším bodem byl příliš zdlouhavý vývoj hry a velké prodlevy mezi aktualizacemi. Nyní tedy nadešel konečně čas, kdy hra dostala velkou aktualizaci s celou řadou novinek, které můžete vidět níže:

  Globální mapa a systém pověstí. Velikost herního světa se zvětšila téměř desetkrát – ze 17 × 10 políček na 40 × 40. Své putování po něm budete moci sledovat pomocí nové nabídky globální mapy, která bude obsahovat také značku postavy. Na svých cestách budete mít možnost narazit na mnoho bodů zájmu, včetně brlohů příšer a několika nových unikátních lokací.
  Brynn. První velké město před vámi otevře své brány. Skládá se ze čtyř samostatných čtvrtí, z nichž každá má svou vlastní atmosféru a speciální obchodníky.
  Ukládání pozic. Váš postup se nyní po ukončení hry automaticky uloží. Tato uložení se však po načtení smažou, takže v případě smrti vaší postavy se dostanete k poslednímu uložení provedenému spánkem.
  Systém pověstí / drby. Místo toho, aby byly body zájmu označeny na mapě hned od začátku, jsou nyní objevovány tak, že se o nich dozvíte pověstí. Prakticky se jedná o systém drbů a informací. Od určitých postav se budete moci dozvědět drby a novinky – některé z nich vás nakonec dovedou k zajímavé lokaci.
  Systém zločinu. Krádeže, přepadení a narušování pořádku v osadách jsou nyní trestné. Trest zahrnuje pokuty, vězení a případnou popravu na místě.
  Vodní plochy. Ve světě hry se nyní budou nacházet řeky, díky nimž si budete moci v přírodě naplnit vak na vodu nebo se jen tak vykoupat.
Stoneshard mapa

Zdroj: Ink Stains Games

Změny v boji a předměty

 • Hodnoty ochrany z různých předmětů se již nesčítají, místo toho ovlivňují pouze části těla, na kterých jsou skutečně vybaveny.
 • Šance na úskok nyní mění úspěšné útoky zblízka na přehmaty a přehmaty na neúspěšné.
 • Šance na blokování získala další podsystém: úspěšné blokování nyní stojí určitou blokovací sílu, jejíž obnovení trvá delší dobu.
 • Změny ve vzorci Přesnosti: Přesnost a Šance na úskok mají nyní dva samostatné hody, ale jejich krajní hodnoty (Přesnost nad 100 % a Šance na úskok pod 0 %) se budou stále vzájemně ovlivňovat.
 • Přepracována struktura každého stromu schopností: každý z nich získal více počátečních cest. Odemykání mocných kouzel a dovedností nyní vyžaduje, abyste se nejprve naučili všechny schopnosti, které jsou s nimi spojeny.
 • Schopnosti nyní mají požadavky na atributy jako alternativní způsob jejich odemčení.
 • První úroveň stromů schopností se nyní můžete naučit od trenérů – za odpovídající cenu.
 • Artefakty. Jedná se o mocné relikvie z minulosti, které mají jedinečné vlastnosti – některé z nich vyžadují aktivaci, zatímco jiné poskytují svá dobrodiní přímo z vašeho inventáře. Budete mít možnost je získat ve vzdálených kobkách – obzvláště nebezpečných místech, která se nacházejí daleko od osad.

Kompletní seznam novinek naleznete zde.

Nové achievementy

Do hry bylo přidáno celkem 41 achievementů pro Steam. Tyto úspěchy zahrnují určitý počet zabití. zpřístupnění a naučení se specifické dovednosti, ale také opravdové výzvy, jakými jsou zabití specifických nepřátel.

Tato aktualizace se samozřejmě neobešla bez odezvy hráčů, kteří ji hodnotí velmi kladně. Následně se ihned začalo měnit hodnocení hry do vyšších hodnot, než jaké byly v minulých týdnech.

Nezbývá tedy vývojářům i nadále držet palce a těšit se na další novinky do tohoto skvělého RPG. Hra je navíc nyní ve slevě –30 %.

Hru můžete sledovat zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn