Stoneshard gold

Stoneshard očekávaná aktualizace je zde!

19. 11. 2021
Zdroj náhledu: Ink Stains Games

Stoneshard se řadí mezi zajímavé a ambiciózní projekty herního světa. Jedná se o povedenou kombinaci roguelike RPG, tahových soubojů a survival prvků v otevřeném světě. Hra je elegantně zasazena do alternativního středověku a vytváří bujnou atmosféru a osobité kouzlo.

Dlouho očekávaná aktualizace, na kterou se těšila celá komunita hry, je konečně na světě.

Stoneshard 0.7.0.0: „City of Gold”

Jak již nadpis napovídá, aktualizace mění hru na verzi 0.7.0.0 a nese název „City of Gold” – Město zlata.

Před vydáním aktualizace čelila hra i vývojáři značné kritice. Jednalo se o absenci achievementů na Steamu, které měly být již dávno nahozeny. Dalším bodem byl příliš zdlouhavý vývoj hry a velké prodlevy mezi aktualizacemi. Nyní tedy nadešel konečně čas, kdy hra dostala velkou aktualizaci s celou řadou novinek, které můžete vidět níže:

Zdroj: Ink Stains Games

Změny v boji a předměty

  • Hodnoty ochrany z různých předmětů se již nesčítají, místo toho ovlivňují pouze části těla, na kterých jsou skutečně vybaveny.
  • Šance na úskok nyní mění úspěšné útoky zblízka na přehmaty a přehmaty na neúspěšné.
  • Šance na blokování získala další podsystém: úspěšné blokování nyní stojí určitou blokovací sílu, jejíž obnovení trvá delší dobu.
  • Změny ve vzorci Přesnosti: Přesnost a Šance na úskok mají nyní dva samostatné hody, ale jejich krajní hodnoty (Přesnost nad 100 % a Šance na úskok pod 0 %) se budou stále vzájemně ovlivňovat.
  • Přepracována struktura každého stromu schopností: každý z nich získal více počátečních cest. Odemykání mocných kouzel a dovedností nyní vyžaduje, abyste se nejprve naučili všechny schopnosti, které jsou s nimi spojeny.
  • Schopnosti nyní mají požadavky na atributy jako alternativní způsob jejich odemčení.
  • První úroveň stromů schopností se nyní můžete naučit od trenérů – za odpovídající cenu.
  • Artefakty. Jedná se o mocné relikvie z minulosti, které mají jedinečné vlastnosti – některé z nich vyžadují aktivaci, zatímco jiné poskytují svá dobrodiní přímo z vašeho inventáře. Budete mít možnost je získat ve vzdálených kobkách – obzvláště nebezpečných místech, která se nacházejí daleko od osad.

Kompletní seznam novinek naleznete zde.

Nové achievementy

Do hry bylo přidáno celkem 41 achievementů pro Steam. Tyto úspěchy zahrnují určitý počet zabití. zpřístupnění a naučení se specifické dovednosti, ale také opravdové výzvy, jakými jsou zabití specifických nepřátel.

Tato aktualizace se samozřejmě neobešla bez odezvy hráčů, kteří ji hodnotí velmi kladně. Následně se ihned začalo měnit hodnocení hry do vyšších hodnot, než jaké byly v minulých týdnech.

Nezbývá tedy vývojářům i nadále držet palce a těšit se na další novinky do tohoto skvělého RPG. Hra je navíc nyní ve slevě –30 %.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.