Bungie a Sony - náhled

Studio Bungie oficiálně patří společnosti Sony

17. 7. 2022
Zdroj náhledu: Playstation

Dokončením akvizice se oba subjekty pochlubily na svých účtech na Twitteru. Bungie vedle toho také slibuje, že Destiny 2 nadále zůstane multiplatformním titulem.

Plánovaná akvizice Bungie a Sony byla v těchto dnech oficiálně dokončena. Obchod vyšel divizi Playstation na přibližně 3,7 miliardy dolarů. V následujících týdnech proběhnou další nezbytné kroky, aby se studio Bungie plně integrovalo do divize Playstation.

Bungie dále slíbilo, že zůstane tzv. multiplatformním studiem, čili Destiny 2 i eventuální budoucí hry a jejich vydávání zůstane plně v rukou studia. I když samozřejmě je asi naivní si myslet, že z akvizice Sony nevzejdou žádné, byť jen malé výhody. V minulosti byly některé zbraně do hry Destiny 2 časově exkluzivní právě pro platformu Playstation.

Sony si od tohoto nákupu slibuje lepší podporu live-service her, tedy těch her, které neustále dostávají nový obsah v rámci pravidelných aktualizací. A co vy, jste z této akvizice nadšení?

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.