Stygian Outer Gods - úvod

Stygian: Outer Gods byl ohlášen pro PS5 i PC 

7. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Stygian: Outer Gods je zasazen do vesmíru Stygian: Reign of the Old Ones a umožní hráčům stát se svědky událostí, jež předcházely Černému dni (the Black Day). Společně s hlavní postavou se ponořte do jedinečného světa plného nebezpečí i neprozkoumaných temných zákoutí a postavte se zlu, které je mimo běžné chápání. 

Za tímto prequelem stojí vývojáři z Mysterial Games, pro něž bude hra debutem, a vydavatelé z Fulqrum Publishing. V nové upoutávce se můžete podívat za závoj říše smrtelníků a společně s trailerem si vychutnat malou část nočních můr a záhad, jež na vás v připravovaném titulu čekají. 

Jak je vidět z upoutávky, tento survival hororový titul z pohledu první osoby v sobě kombinuje prvky RPG společně s Lovecraftovou tradicí a naprostým šílenstvím. Hráči dostanou možnost ujmout se role žoldáka, který doprovází tajemnou dívku do mlhavé vesničky Kingsport. Bohužel pro vás však po cestě ztroskotáte a začnete se setkávat s nejhoršími nočními můrami. Ty pronásledují toto místo už celá staletí. Vaším úkolem je tak odhalit temné tajemství dívčiny rodiny a zároveň zabránit příchodu prastarých bohů.  

Vesnička Kingsport vám nabídne spoustu tajemných uliček k prozkoumání, abyste si mohli odemknout přístup do dalších oblastí. Titul samotný vám nabídne spoustu různorodých míst k navštívení, od vesnice přes tajemné sídlo (to nesmí chybět), temné doly a hřbitov až po starý maják, který jste mohli vidět v upoutávce. 

Zdroj: igdb.com

Vaše postava se nachází v neustálém ohrožení života, jen zřídka se vám podaří uniknout bez nějakého většího zranění. Fyzické poškození je však vaším nejmenším problémem, neboť všechny souboje a nebezpečí útočí hlavně na vaši psychiku. Dokážete si v tomto světě udržet svůj zdravý rozum? Nemusíte mít obavy, hra nabízí možnost vyrobit si různé nástroje a léky potřebné k udržení vašeho psychického zdraví. 

Stygian: Outer Gods vám nabídne svobodu ve vašem herním stylu. Dostanete možnost odemykat si různé nové schopnosti, využívat nalezené artefakty a interagovat s prostředím kolem sebe. Mějte však na paměti, že i když máte na výběr z několika možných cest, později budete muset čelit následkům svého jednání a rozhodování. Jelikož má hráč možnost ovlivnit svými rozhodnutími příběh, můžete ve hře získat více různých konců. 

Zdroj: igdb.com

Nezapomeňte si titul přidat do svého seznamu přání a sledujte stránky vydavatele Fulqrum Publishing, ať vám neuniknou nejnovější informace. Stygian: Outer Gods vyjde prozatím na PS5 a PC (Steam), přesné datum ještě není určeno. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.