13th The Game resurrected art1

Sexy tábornice opět v nesnázích

6. 4. 2024
Zdroj náhledu: f13-resurrected.com

Pátek třináctého. Hororová klasika, kterou znají všichni. Ne všichni ale znají stejnojmenný herní titul Friday the 13th: The Game, který spatřil světlo světa již v roce 2017. Po sedmi letech se ale hrou budeme muset rozloučit, neboť v loňském roce vydavatel Gun Interactive oznámil, že ji 31. prosince 2023 stáhne z trhu. A tak se i stalo. A proč? Kvůli tahanicím o licenci na Pátek třináctého s tvůrcem série Victorem Millerem. Servery jsou sice stále v provozu, ale už ne na dlouho. Z téhož prohlášení vyplývá, že k jejich vypnutí dojde v posledním dni letošního roku, tedy 31. prosince 2024.

f13-resurrected.com

Navzdory vyřazení hry z obchodů a hrozícímu ukončení serverů mají fanoušci toho herního počinu důvod k radosti. A to vše díky fanouškovskému projektu. Free-to-play modifikace Friday The 13th: Resurrected má boj o přežití (či zabití) přivést opět k životu. Tým, který za celou touto senzací, stojí oznámil, že datum vydání módu plánují odhalit v pondělí 15. dubna. Kromě toho, že Resurrected poskytne dedikované servery pro více hráčů, které budou fungovat i po vypnutí oficiálních serverů, slibuje také soupisku plnou exkluzivního obsahu vytvořeného fanoušky, jako jsou nové postavy či skiny. No nezní to báječně?

Zaujala vás herní podoba Pátku třináctého, ale nestihli jste si ho koupit? Nemusíte zoufat, k přístupu pro tento mod nebudete potřebovat původní verzi ani peněženku. Zatím tuto novinku můžeme očekávat jen na počítače, avšak vydavatelé nastínili, že přemýšlí nad možností pro konzole. Těšit se můžeme také na další aktualizace a novinky i po samotném vydání.

Při kliknutí na oficiální stránky projektu se vám ukáže nabídka na zhlédnutí teaseru, jenže musím vás zklamat, ukázka byla z youtube smazána. Děsivější než Jason jsou prostě autorská práva. Nicméně na webu je k náhledu aspoň pár screenshotů. Více informací se dozvíme již za necelé dva týdny a uvidíme, jak se bude týmu fanoušků dařit. My jim rozhodně držíme palce!

Článek zpracovala Vanessa Burdychová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.