Sword of the Sea - Cover

Sword of the Sea vypadá jako nástupce Journey

25. 5. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Dnešní PlayStation Showcase přinesla odhalení Sword of the Sea, nové hry od vývojářského týmu Giant Squid, který stojí za hrami Abzu a The Pathless. Nejvýraznější vizuální stránka nového titulu pochází z rozlehlé pouště, která připomíná hru Journey. Není to náhoda, protože zakladatelem Giant Squid je Matt Nava, jenž byl dříve uměleckým ředitelem v thatgamecompany, které Journey vyvinulo, ale i když je tato nová hra předurčena k silnému srovnávání s tímto klasickým titulem, byly zde k vidění některé pozoruhodné rozdíly. Zaprvé, samotná poušť vypadá mnohem více jako tekoucí moře a postava, kterou ovládáte, jako surfař pohybující se po „písčité“ vodě.

V ukázaných záběrech vidíme důraz na plynulý pohyb hlavního hrdiny při jízdě po písku a tricích jako z nějaké skateboardové hry. Z PS Blogu o hře víme, že ovládáte postavu jménem Wraith, která byla přivedena zpět k životu, aby obnovila život ve zničeném světě, a zároveň čelíte obrovským leviatanům, kteří se snaží zablokovat postup. Sword of the Sea se chystá na PS5, ale o datu vydání zatím nepadlo ani slovo.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.