Towers of Aghasba - Cover

Towers of Aghasba vás nechá vybudovat vlastní ekosystém i civilizaci

25. 5. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Během PlayStation Showcase 2023 ukázala společnost Sony hru Towers Of Aghasba, která pojednává o přestavbě podivného mimozemského světa. Na přiznaně raných záběrech ze hry je vidět postava, která přestavuje město, plachtí vzduchem na paraglidu, jezdí a bojuje s podivnými tvory a sbírá suroviny. Trailer také ukázal létající velryby na obloze. Towers Of Aghasba pochází z dílny Dreamlit, podle všeho si bere dostatečnou inspiraci z Breath of the Wild a měla by dorazit příští rok.

Jak se píše na oficiálním PS Blogu: „Společnost Dreamlit s potěšením představuje hru Towers of Aghasba, ve které mohou hráči na svém fantasy ostrově stavět rozsáhlá sídla a budovat rozsáhlé ekosystémy. Vyjádřete svou kreativitu tím, že budete svůj ostrov rozvíjet jakýmkoli způsobem a zároveň naleznete rovnováhu mezi rozvojem své civilizace a udržováním ekosystému ostrova.“ Zní to jako zajímavý mix strategie a third-person adventury, snad se brzy dozvíme více informací.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.