Ghost of Tsushima – Jin

Ghost Of Tsushima by se letos mohl podívat na PC

22. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Patříte-li mezi milovníky japonské kultury a jste uchváceni starodávnými tradicemi, které tuto zemi tolik odlišují od zbytku světa, jen málokterá videohra vám dokáže nabídnout tak autentický zážitek jako tolik oceňované Ghost Of Tsushima. Titul vyšel už v roce 2020 jako exkluzivitka na nejnovější generaci konzolí PlayStation a sklidil chválu snad na všech frontách. Fanoušky i herní kritiky uchvátil překrásný otevřený svět s pohlcující atmosférou, soubojový systém i srdceryvný příběh. Chvála se dokonce roznesla i mezi majitele PC sestav, kteří od té chvíle netrpělivě vyčkávají na moment, kdy se hra po několikaleté odmlce dostane do rukou také jim. Společnost Sony přece mnoho svých exkluzivních titulů již vydala na PC, ať už šlo o God of War, The Last of Us Part 1, Ratchet & Clank: Rift Apart nebo například Returnal. Proč by podobný osud nemohl potkat Ghost Of Tsushima, když už je na cestě filmové ztvárnění a fanoušci očividně lační po pokračování vyčkáváním na druhý díl? Za čtyři roky se objevilo několik náznaků, že by slavný Jin Sakai přesedlal z herních ovladačů na klávesnice s myší, ale nikdy nešlo o oficiálně potvrzené informace… ty ostatně nejsou ani nyní, ale na rozdíl od předešlých fám přidávají vzrušující detail, a to rok.

Podle zaměstnance společnosti Nixxes Software bude rok 2024 nejvíce plodným, co se týče PC portů exkluzivit na PlayStation. Nejenže nás čeká The Last of Us Part 2, God of War Ragnarok, Demon's Souls či Gran Turismo 7, ale také Ghost Of Tsushima spadá mezi tituly letos údajně vybrané zazářit mimo konzolové prostředí. Informace od zaměstnance dále uvádí, že na PC portu pracuje přímo studio Sucker Punch Productions, pro které je toto vůbec první zkušenost s vývojem pro stolní počítače. Tato skutečnost údajně může za to, že se na výsledek čekalo tak dlouho.

Zdroj: igdb.com

Zatímco nedočkavě vyhlížíme vydání Horizon Forbidden West na PC, fanoušci Marvel's Spider-Man 2 se mohou těšit na rok 2025, během něhož by dle stejného zdroje měl oblíbený pavouk následovat Marvel’s Spider-Man Remastered a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales z roku 2022. Spekuluje se také o PC portu starších her, jako je například Infamous Second Son.

Zdroj: tech4gamers.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.