CDPR nové hry – Zaklínač + Cynerpunk

Nové informace o projektu Polaris i Orion

23. 1. 2024
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

Ať už jste fanouškem bělovlasého postracha všech žen i monster, nebo si naopak raději vyrazíte do rušných ulic kyberpunkového velkoměsta, jistě nedočkavě od polského studia CD Projekt Red vyhlížíte jakékoliv aktualizace. Jak víme, na cestě je hned několik slibných her, z nichž nejvíce září projekty pod kódovým označením Polaris a Orion. Na účet obou případů se generální ředitel Adam Badowski v rozhovoru pro Reuters svěřil s novinkami, které snad na chvíli uspokojí vaši touhu po vědění. 

Project Polaris má být další zaklínačskou hrou obrovských rozměrů jakožto první díl z nově plánované trilogie, jež by měla být zcela novou ságou. Ačkoliv dříve zveřejněný obrázek medailonu školy rysa jasně naznačoval, že časům slávy Geralta z Rivie už dávno odzvonilo, možná nám přece jen ještě neřekl poslední sbohem. Pravděpodobně půjde spíše o nějakou vedlejší úlohu či zmínku než o hratelnou postavu, jako tomu bylo doposud. Důležitější zprávou jsou však pozitivní vyhlídky na odstartování aktivního vývoje. Project Polaris by údajně mohl do produkční fáze vstoupit už letos. Cílem studia je nyní shromáždit dostatek pracovní síly, aby na novém Zaklínači do poloviny tohoto kalendářního roku pracovalo přibližně čtyři sta vývojářů. Už ke konci roku 2023 se na Polaris podílela téměř polovina z celkového týmu studia. CD Projekt Red si jistě uvědomuje velikost franšízy a její komunity, kterou nesmí zklamat. Očekávání fanoušků jsou obrovská, což na vývojáře vyvíjí určitý tlak. Přesto však nemáme ani zdaleka vyhráno. O Polaris se toho všeobecně ví velice málo a potenciální vydání by mělo nastat ne dříve než v roce 2026 či 2027.

Zdroj: CD Projekt Red

Kromě Polaris se studio věnuje dalším hrám, mimo jiné i Projectu Orion, což bude pokračování Cyberpunku 2077. Rozšíření Phantom Liberty si v minulém roce vedlo nadmíru skvěle i z hlediska prodejů. Orion, jak se zdá, je stále v koncepční fázi a Badowski doufá, že do konce roku na něm bude pracovat asi osmdesát lidí. Zajímavou zprávou je také úvaha o začlenění prvků pro více hráčů, ale to prozatím nemáme brát jako směrodatné. Tým hledá způsoby, jak by mohl aktivně využít sílu umělé inteligence, což by pracovníkům pomohlo zlepšit určité procesy.

CD Projekt Red pracuje i na vývoji zaklínačských projektů s kódovým označením Sirius a Canis Majoris. Project Sirius bude novým titulem ze světa Zaklínače a měl by obsahovat prvky multiplayeru, zatímco Canis Majoris je remake původního Zaklínače. Nepracuje na něm ovšem samotné CD Projekt Red, nýbrž veteráni z jiného polského studia Fool's Theory. Práce začaly už předminulý rok a hra se od základů předělává v Unreal Engine 5. Inu, je na co se těšit.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.